Ešte nie sú ani v NHL a už majú problémy: Seattle si na svoj štadión počká niekoľko mesiacov

Ešte nie sú ani v NHL a už majú problémy: Seattle si na svoj štadión počká niekoľko mesiacov

17. 06. 2020

SEATTLE - Rekonštrukcia hokejovej haly v Seattli mešká o niekoľko mesiacov, no mala by sa aj s rezervou stihnúť dokončiť včas pred štartom sezóny 2021/2022. V nej sa plánuje vstup nového klubu do zámorskej NHL.

V meste na severozápadnom pobreží USA rekonštruujú starú KeyArenu, v ktorej bude hrať expanzný tím NHL. Ako uviedol prezident klubu Tod Leiweke, pôvodný plán bol dokončiť halu do júna 2021, no niekoľko komplikácií spojených s pandémiou koronavírusu spôsobilo oddialenie prestavby, s ktorou by mali podľa najnovších odhadov finišovať neskôr v lete. Sezóna v NHL zvyčajne štartuje na začiatku októbra. "Vyskytli sa problémy s dodávateľmi. Meškanie je absolútne minimálne. Nebude to presne podľa harmonogramu, ale ani oveľa neskôr za stanoveným dátumom," citovala Leiwekeho agentúra AP.

Zatiaľ nie je známe, či Seattle bude môcť hostiť expanzný a vstupný draft v roku 2021. Meškajúca rekonštukcia však zrejme spôsobí, že klub basketbalovej ženskej WNBA Seattle Storm bude musieť začať sezónu 2021 v inej hale. Klub zo Seattlu ešte stále neoznámil svoj názov, podľa Leiwekeho na to "nie je teraz vhodný čas".

Zdroj: TASR
Foto: sonicsrising.com

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články