Cehlárik zažil v drese Leksandu skvelý debut, spolu s Hrivíkom ale prehre nezabránili

Peter CehlárikPeter Cehlárik Zdroj: providencebruins.com

ŠTOKHOLM - Slovenský hokejista Peter Cehlárik strelil dva góly a pridal asistenciu vo svojom debutovom súťažnom zápase v drese švédskeho Leksandu. Bývalý útočník Bostonu Bruins sa však so spoluhráčom Marekom Hrivíkom, ktorý zaznamenal dve asistencie, musel zmieriť s domácou prehrou 4:5 po predĺžení so Skellefteou v 1. kole tamojšej SHL.

Leksand prehrával po dvoch tretinách 1:4, ale v poslednej tretine za výraznej pomoci Slovákov vyrovnal. Cehlárik v 55. minúte znížil na 2:4 a deväť sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal. Na oba góly mu prihral Hrivík. Domáci preto vydreli aspoň bod, pretože o víťazstve Skelleftey rozhodol v predĺžení Andreas Wingerli.

Leksand - Skelleftea 4:5 pp