Benés je s Mönchengladbachom stále v hre o postup: Verili sme do poslednej chvíle

Benés je s Mönchengladbachom stále v hre o postup: Verili sme do poslednej chvíle

08. 11. 2019

BERLÍN - Futbalisti Borussie Mönchengladbach oživili šance na postup do šestnásťfinále Európskej ligy UEFA. Po domácom triumfe 2:1 nad AS Rím sa bodovo dotiahli na taliansky tím, ktorý je vďaka lepšiemu skóre na druhom mieste. Na vedúci Istanbul Basaksehir strácajú dva body. V drese Borussie odohral celý zápas slovenský reprezentant László Bénes, ktorý mal z víťazstva nad Rimanmi veľkú radosť.

"Po góle Marcusa Thurama v piatej minúte nadstaveného času som prežíval neuveriteľné pocity. Počas celého zápasu sme hrali super a do poslednej chvíle sme verili, že strhneme víťazstvo na našu stranu. Nepremenili sme veľa šancí, no napokon sme sa dočkali odmeny. Aj taký býva futbal. Niekedy skórujete hneď v prvej minúte, no sú zápasy, v ktorých padne gól až v záverečných sekundách. Aj v ďalších dueloch musíme podať stopercentný výkon a nechať na ihrisku všetky sily," uviedol Bénes pre oficiálnu klubovú stránku nemeckého bundesligistu.

Kapitán Borussie Lars Stindl vyzdvihol výkon celého tímu. "Vynaložili sme veľa úsilia. V závere zápasu to bolo hop alebo trop. Obe mužstvá mali šance na to, aby naklonili misky váh na svoju stranu. Marcus Thuram opäť potvrdil, že má nos na góly. V tejto sezóne to nebolo prvýkrát, čo nás v závere spasil. Nie je ľahké bojovať na dvoch frontoch, no urobíme všetko pre to, aby sme postúpili zo skupiny do šestnásťfinále," zdôraznil jeden z oporných pilierov bundesligového lídra.

Zdroj: TASR
Foto: TASR/AP Photo/Martin Meissner

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články