Vyhodnotí sa La Liga podľa aktuálneho postavenia tabuľky? Takýto je názor šéfa španielskej federácie

Vyhodnotí sa La Liga podľa aktuálneho postavenia tabuľky? Takýto je názor šéfa španielskej federácie

18. 03. 2020

BRATISLAVA - Šéf Španielskej kráľovskej futbalovej federácie (RFEF) Luis Rubiales uviedol, že predčasné ukončenie sezóny 2019/2020 v La Lige a jej vyhodnotenie podľa aktuálnej tabuľky považuje za "nespravodlivé". Vylúčil tak scenár, že v prípade, ak by súťaž pre šíriaci koronavírus bolo nutné zrušiť, trofej pre šampióna by dostal tím, ktorý by v tom čase figuroval na 1. mieste. Taktiež podotkol, že nedokáže zaručiť dokončenie tohto ročníka do 30. júna.

"V uplynulých dňoch sme s predstaviteľmi Európskej futbalovej únie (UEFA) spolupracovali telefonicky a prostredníctvom videokonferencie. Predložili sme jej niekoľko návrhov, ktoré boli schválené. Už vieme, v akej situácii sa nachádzajú európske poháre, domáce ligové súťaže aj majstrovstvá Európy," poznamenal Rubiales podľa webu denníka AS.

UEFA v utorok rozhodla o posunutí ME 2020 na budúci rok. Národné a kontinentálne pohárové súťaže by sa mali dohrať do konca júna, ak to dovolí situácia ohľadne koronavírusu v Európe, kde sa šírenie nákazy zatiaľ nepodarilo dostať pod kontrolu. "Súťaže sa musia dokončiť do 30. júna. Všetky mužstvá musia odohrať všetky stretnutia, o tomto sme diskutovali s ďalšími členskými federáciami a výkonným výborom UEFA. Sezóna 2019/2020 sa musí uzavrieť s rovnakými pravidlami a nezmení to ani výnimočná situácia. Nedokážem povedať, či sa to podarí do 30. júna, ale bolo by nespravodlivé, keby sme sezónu vyhodnotili podľa súčasného stavu," doplnil Luis Rubiales.

Koronavírus v ostatných dňoch mimoriadne zasiahol aj španielske územie, zvlášť hlavné mesto Madrid. V stredu o 10.00 h hlásili v krajine takmer 12-tisíc nakazených a vyše 500 úmrtí, čo predstavuje štvrté najvyššie číslo na svete po Číne, Taliansku a Iráne.

Zdroj: SITA
Foto: SITA/AP - Manu Fernandez

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články