Fanúšik im odkázal vyše sedem miliónov: Neuveriteľný príbeh vernosti, lásky a oddanosti z Česka!

Fanúšik im odkázal vyše sedem miliónov: Neuveriteľný príbeh vernosti, lásky a oddanosti z Česka!

14. 02. 2020

PRAHA - Majetok za viac ako sedem miliónov českých korún odkázal futbalovému klubu Bohemians 1905 jeho dlhoročný fanúšik, ktorý pred rokom podľahol v 71 rokoch zákernej chorobe. Pražský klub dnes o dare Jána Houdka informoval na svojom webe.

"Chcel by som ho spoznať, poďakovať mu, žiaľ osud to nechcel a nedovolil nám to," uviedol riaditeľ "klokanov" Darek Jakubowicz. "To najmenej, čo pre neho teraz môžeme urobiť, je postarať sa o dôstojnú rozlúčku. Je to neuveriteľný príbeh vernosti, lásky a oddanosti ku klubu, k Bohemke," dodal.

Houdkov dar prekvapil nielen jeho. "Keď som behal po bankách, vybavoval prepisy účtu, tak sa nikdy nestretli s tým, že by niekto niečo odkázal spoločnosti. Väčšinou sa niečo odkazuje fyzickým osobám, ale nie spoločnosti," vyhlásil Jakubowicz na tlačovej konferencii pred štartom jarnej časti prvej ligy.

"Klokani" zatiaľ nevedia, ako s majetkom naložia. "To sme ešte neriešili. Dedičstvo sa do firmy dá vložiť jedným spôsobom, a to navýšením základného imania," vysvetlil Jakubowicz.

Zdroj: ČTK
Foto: facebook.com/bohemi1905
Video: YouTube/Bohemka TV

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články