Prípad Pistorius získal náboj: V súdnej sieni originálne dvere z toalety počas streľby

Prípad Pistorius získal náboj: V súdnej sieni originálne dvere z toalety počas streľby

12. 03. 2014

PRETÓRIA - Juhoafrický atlét s amputovanými nohami Oscar Pistorius pravdepodobne zastrelil svoju priateľku Reevu Steenkampovú na toalete svojho domu bez toho, aby mal na nohách pripevnené protézy. Vyplýva to zo stredajšej výpovede forenzného analytika J.G. Vermeulena.

Ten vychádzal vo svojej správe z trajektórie štyroch striel, ktoré Pistorius 14. februára vypálil z pištole cez dvere toalety, kde bola obeť. Obžalovaný z vraždy tvrdí, že išlo o tragický omyl. Vraj si modelku pomýlil so zlodejom.

Vermeulena tiež presvedčil uhol dopadu kriketovej pálky, ktorú Pistorius použil na vylomenie dverí - údajne vo chvíli, keď si uvedomil svoju chybu. Svedok verí, že športovec v oboch prípadoch nemal na kýpťoch protézy, údery pálkou boli vedené nízko.

"Stopy na dverách korešpondujú s pozíciou bez použitia protéz," uviedol špecialista. Upozornil však aj na novú skutočnosť, že v kúpeľni našli kovovú platňu, do ktorej udrel pevný objekt.

Na názornú demonštráciu všetkých uvedených skutočností priniesli do súdnej siene originálne dvere z Pistoriusovej toalety a pripevnili ich na repliku miestnosti. Na hnedom povrchu dverí boli diery po štyroch výstreloch, bielymi značkami zvýraznili miesta po úderoch kriketovej pálky.

Pištoľou zasiahol Pistorius Steenkampovú trikrát, jedna rana do hlavy bola smrteľná. Žaloba tvrdí, že Pistorius zavraždil priateľku úmyselne po hádke. 

Zdroj: SITA
Foto: SITA
koláž Športky:

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články