VIDEO Sagan pred záverečnou etapou Tour de France: Bolo by dobré zabojovať o víťazstvo!

VIDEO Sagan pred záverečnou etapou Tour de France: Bolo by dobré zabojovať o víťazstvo!

20. 09. 2020

LA PLANCHE DES BELLES FILLES - Slovinský cyklista Tadej Pogačar senzačne triumfoval v predposlednej etape a stane sa celkovým víťazom 107. ročníka Tour de France. V nedeľu mu na to stačí prísť do cieľa v Paríži. Jazdec stajne SAE-Team Emirates rozhodol v sobotňajšej časovke, ktorú vyhral časom 55:55 min, a na Elyzejských poliach získa žltý, biely i bodkovaný dres.

Jeho krajan a najväčší konkurent Primož Roglič z Jumbo-Visma stratil na 36,2 km dlhej trati s cieľom na kopci La Planche des Belles Filles takmer minútový náskok v celkovom poradí a do cieľa prišiel s mankom 1:56 min na víťaza.

Pogačar podčiarkol svoj výnimočný počin ziskom bieleho dresu pre najlepšieho mladého pretekára a zároveň ziskom bodkovaného dresu. V súťaži o najlepšieho vrchára zdolal vďaka sobotňajšiemu triumfu a zisku desiatich bodov (dokopy 82) Ekvádorčana Richarda Carapaza z Ineosu (74 b). Okrem toho vyhral aj tri etapy.

Bodovaciu súťaž vyhrá s najväčšou pravdepodobnosťou Ír Sam Bennett, ktorý vedie pred Petrom Saganom o 55 bodov. V záverečnej etape sa bojuje o 70 bodov, no Slovák v drese Bora-Hansgrohe už v piatok gratuloval súperovi k víťazstvu a aj v sobotu pre RTVS potvrdil, že sa skôr zameria na etapový triumf na Elyzejských poliach.

"Dnes to bolo náročné, celý čas fúkal protivietor a na záver bol dosť prudký kopec. Ja už si myslím, že v zelenej súťaži už zajtra nie je ani veľmi o čo bojovať, hlavne kvôli tomu, že Sam má dosť náskok predo mnou a už sa ide do Paríža. Skôr by bolo asi dobré zabojovať, ak by sa dalo, o víťazstvo v etape. Uvidíme, čo ešte bude chcieť Trentin robiť," uviedol Tourminátor pre RTVS. 

Sagan skončil sobotňajšiu etapu na 105. mieste s mankom deväť minút, celkovo je na 84. priečke.

Zdroj: TASR, RTVS
Foto: SITA/AP/Sebastien Nogier
Video: RTVS

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články