Saganov rival ukazuje v Španielsku veľkú formu: Gaviria vyhral 2. etapu Vuelta a Burgos

Saganov rival ukazuje v Španielsku veľkú formu: Gaviria vyhral 2. etapu Vuelta a Burgos

29. 07. 2020

VILLADIEGO - Kolumbijský cyklista Fernando Gaviria z tímu SAE Emirates zvíťazil v stredajšej 2. etape pretekov Vuelta a Burgos (kat. 2.Pro). Na 168-kilometrovej trati medzi španielskymi mestami Castrojeriz a Villadiego triumfoval v záverečnom špurte o niekoľko dĺžok bicykla pred druhým Francúzom Arnaudom Demareom (Groupama-FDJ) a tretím Írom Samom Bennettom (Deceuninck-QuickStep).

Na čele celkového poradia sa udržal víťaz úvodnej etapy Felix Grossschartner z Rakúska (Bora-Hansgrohe), ktorý má osemsekundový náskok pred najbližšími prenasledovateľmi. Vo štvrtok pokračuje jedno z prvých väčších podujatí nového kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) po dlhej koronavírusovej pauze horskou etapou s cieľom na vrchole Picon Blanco.

"Určite je to jedno z najkrajších tohtoročných víťazstiev. Máme za sebou prestávku a neistotu, čo sa bude diať v súvislosti s pandémiou. Po dlhom čase doma, keď sme nevedeli, či budeme ešte tento rok súťažiť, je toto víťazstvo skvelé," citoval Gaviriu, ktorý prekonal koronavírus v marci, portál cyclingnews.com.

Traja krajania a tímoví kolegovia Gaviriu museli svoje účinkovanie na pretekoch ukončiť predčasne. Sebastian Molano, Cristian Munoz a Camilo Ardila boli v kontakte s osobou nakazenou novým koronavírusom, sú v izolácii a podstúpia ďalšie testy. Všetci traja už odovzdali dva negatívne testy na ochorenie COVID-19.

Podujatie podlieha prísnym opatreniam, cyklisti musia mimo súťaže nosiť rúška, podrobujú sa testovaniu či meraniu teploty a fanúšikovia sa nesmú zdržiavať vo vyhradených priestoroch pred štartom a v cieli. Tieto opatrenia si ešte pred štartom vyžiadali odstúpenie dvoch jazdcov tímu Israel Start-Up Nation. Alex Dowsett a Itamar Einhorn údajne mali ešte pred pretekmi kontakt s nakazeným spolujazdcom, ktorý však na Vuelte neštartuje. Vedenie tímu medzičasom potvrdilo, že Einhornov test bol negatívny.

výsledky 2. etapy (Castrojeriz - Villadiego, 168 km):
1. Fernando Gaviria (Kol./SAE Emirates) 3:55:38 h, 2. Arnaud Demare (Fr./Groupama-FDJ), 3. Sam Bennett (Ír./Deceuninck-QuickStep), 4. Matteo Trentin (Tal./CCC), 5. Jon Aberasturi Izaga (Šp./Caja Rural-Seguros RGA), 6. Jasper Stuyven (Belg./Trek-Segafredo), 7. Giacomo Nizzolo (Tal./NTT Pro Cycling), 8. Edward Theuns (Belg./Trek-Segafredo), 9. Pascal Eenkhoorn (Hol./Jumbo-Visma), 10. Mikel Aristi (Šp./Euskaltel-Euskadi) všetci rovnaký čas ako víťaz

celkové poradie:
1. Felix Grossschartner (Rak./Bora-Hansgrohe) 7:35:59 h, 2. Izaga, 3. Trentin, 4. Stuyven, 5. Nizzolo, 6. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) všetci +8 s

Zdroj: TASR
Foto: TASR/AP/Alessandro Di Meo

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články