Najťažší plán v športovom svete: Odvážny Bottas chystá útok, Hamilton musí byť ostražitý

Najťažší plán v športovom svete: Odvážny Bottas chystá útok, Hamilton musí byť ostražitý

15. 11. 2019

SAO PAULO - Fínsky pilot formuly 1 Valtteri Bottas odštartoval sezónu 2019 jednoznačným triumfom v Austrálii a zdalo sa, že by mohol konkurovať tímovému kolegovi Lewisovi Hamiltonovi v majstrovskej naháňačke. Napokon sa tak nestalo a už po Veľkej cene USA mohol Brit oslavovať svoj šiesty titul majstra sveta. Ten má na dostrel legendárneho Michaela Schumachera, no Bottas sa vyjadril, že má plán, ako rodáka z mesta Stevenage v budúcom ročníku zdolať.

"Mám plán na budúci rok, ale nechcem ho teraz prezrádzať. Určite mám v pláne rôzne spôsoby, ako dosiahnuť svoj cieľ, ktorým je stať sa majstrom sveta. To znamená zdolať môjho tímového kolegu a tiež ďalších iných jazdcov. Ak budem na takej úrovni ako chcem, trošku rozruším druhú stranu garáže," vyjadril sa Valtteri Bottas na tlačovej konferencii pred nedeľňajšou Veľkou cenou Brazílie.

Okrem toho Fín dodal, že je už unavený z večného porovnávania s Nemcom Nicom Rosbergom, ktorý ako jediný narušil hegemóniu Lewisa Hamiltona v tzv. turbo ére a práve jeho miesto po sezóne 2016 zaujal Bottas. "Pri takýchto otázkach sa už trošku nudím. Ja som ja, nie som Nico. Každý jazdec je odlišný," skonštatoval 30-ročný rodák z mesta Nastola.

Bottas vyhral v tejto sezóne štyri preteky, vrátane tých posledných v americkom Austine. Pre úspech v budúcej sezóne bude podľa neho dôležitá konzistencia a tiež eliminovanie zbytočných chýb. "Vždy som preferoval boj na trati. Musím udržať svoju výkonnosť, robiť menej chýb a odovzdať tomu celú svoju energiu. Ak ju začnem míňať na niečo iné, môže to narušiť moju koncentráciu," dodal Bottas.

Zdroj: SITA
Foto: SITA/AP/Nelson Antoine

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články