FOTO+VIDEO Šialené zlyhania organizátorov: Šokujúce zábery, cyklistom hrozili tragédie!

FOTO+VIDEO Šialené zlyhania organizátorov: Šokujúce zábery, cyklistom hrozili tragédie!

20. 09. 2020

LUXEMBOURG - Záverečnú etapu cyklistických pretekov Okolo Luxemburska poznačili nedisciplinovanosť a organizačné nedostatky. Približne 67 kilometrov pred cieľom v Luxemburgu sa na trati objavilo nákladné vozidlo, to navyše stálo v zákrute a spôsobilo hromadný pád.

Prvá časť pelotónu sa prekážke dokázala vyhnúť, no viacerí jazdci v snahe nenaraziť do vozidla skončili na zemi. Na pretekoch to nebol prvý stret cyklistov s premávkou, podobné kolízie sa objavili aj v prvej etape.

"Niekoľko mimoriadnych okolností, ktoré súvisia s nedostatočnou organizáciou, sa nedá akceptovať. Podrobíme ich vyšetrovaniu a na budúci týždeň budú predmetom revízie na zasadnutí riadiacej komisie UCI. Tiež prijmeme adekvátne oparenia na zaistenie bezpečnosti," uviedla Medzinárodná cyklistická únia (UCI) na svojom twitteri.

Tímy i jazdci podali protest už po prvej etape, v ktorej sa napríklad Ignatas Konovalovas z Groupama-FDJ ocitol v premávke, na situáciu zareagoval sarkastickým potleskom. Jeho tímový kolega Jacopo Guarnieri zverejnil fotky parkujúcich automobilov či dokonca autobusu na okrajoch cesty.

"Nemám slov. Organizácia je naozaj mizerná a to sa týka bezpečnosti. Nehoda sa dala čakať, rovnako ako každodenný východ slnka," napísal na twitteri Guarnieri po piatej a záverečnej časti podujatia. Na tento incident najviac doplatil Jevgenij Gidič z Astany, ktorého kamery zachytili sedieť na kraji cesty s viacerými tržnými ranami. Informoval o tom portál cyclingnews.com. 

Zdroj: TASR
Foto: Repro foto Twitter
Video: Twitter

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články