Na premiéru v novom ročníku si musia počkať: Toto vyzerá na ďalšie ohnisko koronavírusu

Na premiéru v novom ročníku si musia počkať: Toto vyzerá na ďalšie ohnisko koronavírusu

16. 09. 2020

OSTRAVA - Hokejisti Vítkovíc kvôli možnému ochoreniu koronavírusom nenastúpia vo štvrtok na zápas prvého kola extraligy proti Litvínovu. Niektorí hráči majú zvýšenú teplotu a príznaky choroby. Celý tím preto dnes podstúpi testy. Výsledky by mali byť známe do 24 hodín po odobratí vzoriek.

Nový ročník najvyššej súťaže tak vo štvrtok odštartuje iba stretnutím medzi nováčikom Českými Budějovicami a Hradcom Králové.

Podľa zástupcov Vítkovíc zatiaľ nie je jasné, či hráčov postihlo prechladnutie, alebo sa nakazili koronavírusom. "Bohužiaľ niekoľko hráčov ohlásilo, že pociťujú príznaky ochorenia a majú zvýšenú teplotu. Situáciu sme urýchlene prerokovali s hygienickou stanicou a už teraz v stredu absolvujú všetci hráči - aj tí bez príznakov - a členovia realizačného tímu testy na COVID-19. Na základe výsledkov sa potom rozhodne, ako to bude ďalej," uviedol výkonný riaditeľ Vítkovíc Petr Handl na klubovom webe.

V prípade, že budú všetky vykonané testy negatívne, Ostravania budú môcť s výnimkou odloženého zápasu pokračovať podľa plánu a premiéru v novej sezóne si odbijú v nedeľu na ľade Hradca Králové. Ak sa objaví pozitívny nález, musí ísť celé A-mužstvo i realizačný tím na desať dní do karantény. Všetky zmeškané stretnutia sa budú dohrávať v náhradných termínoch.

V kádri Vítkovíc figurujú aj piati slovenskí legionári - obrancovia Patrik Koch a Peter Trška a útočníci Jozef Baláž, Rastislav Dej a Peter Šišovský.

Zdroj: ČTK, TASR
Foto: TASR - Henrich Mišovič

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články