NY Knicks doma stále stopercentní, v šlágri zdolali LA Lakers

J.R. Smith, Jordan Hill a Tyson ChandlerJ.R. Smith, Jordan Hill a Tyson Chandler Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti New York Knicks neprehrali ani v deviatom domácom zápase sezóny v NBA, keď vo štvrtok zdolali Los Angeles Lakers 116:107. Knicks majú domácu bilanciu 9 - 0 prvýkrát od sezóny 1992/93. Tím z Madison Square Garden si výhrou upevnil pozíciu lídra Východnej konferencie NBA.

Lakers prehrali štvrtýkrát v rade, šiestykrát z posledných siedmich duelov a naďalej sa trápia. Ich trénerovi Mikovi D´Antonimu nevyšiel návrat do Madison Square Garden. V domácom drese exceloval Carmelo Anthony, ktorý 22 zo svojich 30 bodov dosiahol ešte v prvej štvrtine. V tretej však musel po strete s Dwightom Howardom pre zranenie odstúpiť. Podľa ESPN bol posledným hráčom, ktorý odohral v zápase menej ako 22 minút a dal minimálne 30 bodov, David Robinson v roku 1995.

„Chcel som ich poraziť. Chcel som poraziť Lakers. S Mikom to nemá nič spoločné. Pokiaľ ide o členok, je iba ľahko natiahnutý,“ povedal Anthony.

Druhú prehru v rade dosiahli hráči San Antonia. Po neúspechu v Salt Lake City s Utahom nestačili o deň neskôr ani na Portland (90:98), čo sa nečakalo. Šiestu prehru Spurs v tejto sezóne zrežíroval nováčik Damian Lillard, autor 29 bodov, čo je jeho kariérne maximum.

„Parádny hráč. Ešte viac ako nepochybné zručnosti sa mi páči jeho vystupovanie na ihrisku. Vie, čo má robiť, nebojí sa kontaktu a dokáže využiť výhodu danej situácie,“ pochválil Lillarda tréner Spurs Gregg Popovich.

Desiatu prehru v rade zaznamenalo Charlotte, tentoraz sa nepresadilo na palubovke Atlanty. Lavička „jastrabov“ sa podieľala 56 bodmi na víťazstve 113:90. Bobcats sa vracajú do koľají z minulej sezóny, po výbornom štarte do ročníka (7:5) prehrali už desiaty zápas za sebou. Už po prvom polčase zaostávali o 17 bodov, keď strieľali s úspešnosťou 35,9 percenta.

„Keď si vykopete takúto jamu, ťažko sa z nej potom vyhrabete. Máme mladý tím, ale zomkneme sa, začneme hrať lepšie a určite prídu aj nejaké svetlé momenty,“ konštatoval nováčik hostí Jeff

Portland - San Antonio 98:90 (23:21, 26:24, 27:24, 22:21)
Najviac bodov: Lillard 29, Aldridge 22, Hickson (12 doskokov) a Babbitt po 12 - Parker 21, Duncan 16, Ginóbili a Splitter po 12

Atlanta - Charlotte 113:90 (30:19, 30:24, 31:31, 22:16)
Najviac bodov: D. Harris 20, Josh Smith 18, I. Johnson 16 - G. Henderson 17, Sessions 16, K. Walker 13

New York - Los Angeles Lakers 116:107 (41:27, 27:22, 25:31, 23:27)
Najviac bodov: C. Anthony 30, Felton 19, T. Chandler a J. R. Smith po 18 - Bryant 31 (10 doskokov), World Peace 23, D. Howard 20

• Zdroj: SITA, TASR, youtube