Legenda biatlonu si chce predĺžiť kariéru: Láka ju vidina veľkého podujatia v domácom prostredí

Talianska biatlonistka Dorothea Wiererová Talianska biatlonistka Dorothea Wiererová Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

RÍM - Dvojnásobná víťazka Svetového pohára v biatlone Dorothea Wiererová plánuje aj v najbližších dvoch rokoch pokračovať v kariére.

34-ročná Talianka, ktorú v uplynulej sezóne limitovali zdravotné ťažkosti, vyvrátila na dnešnej tlačovej konferencii špekulácie o konci kariéry a povedala, že by rada pretekala do domácich OH 2026 v Miláne a Cortine d'Ampezzo. Medzinárodná biatlonová únia IBU to uviedla na svojom webe.

"Bola by škoda zakončiť časť svojho života takto, keď som nebola schopná zo seba vydať sto percent. Chcem pokračovať až do olympijských hier v Miláne a Cortine, "uviedla Wiererová.

V uplynulom ročníku absolvovala len štyri preteky Svetového pohára a majstrovstiev sveta v Novom Meste na Morave. Vynechala preteky v nemeckom Oberhofe, Ruhpoldingu a v závere sezóny tiež v Osle, Soldier Hollow a Canmore. V individuálnych pretekoch skončila dvakrát štrnásta a v konečnom hodnotení SP obsadila 40. miesto.

"Minulá sezóna bola ťažká. Bola som niekoľkokrát chorá. Z psychického i fyzického hľadiska to bolo veľmi náročné," povedala Wiererová.

Štvornásobná majsterka sveta premýšľala podľa svojich slov o budúcnosti dva mesiace, napokon sa rozhodla pokračovať. Láka ju vidina domácich olympijských hier. V minulosti štartovala pod piatimi kruhmi v Soči 2014, Pchjongčchangu 2018 a Pekingu 2022. Na každom podujatí získala jednu bronzovú medailu.

"Nebola to ľahká voľba, pretože treba tomu veľa obetovať. Už som si ale naplánovala tréningy a dnes sa začala pripravovať so svojou skupinou a ľuďmi, ktorým verím, " uviedla dvanásťnásobná medailistka z majstrovstiev sveta a víťazka 21 pretekov SP.

Viac o téme: Biatlon Dorothea Wiererová OH 2026 v Miláne a Cortine d'Ampezzo