Tréner Weiss priznal nepríjemnú skutočnosť o kádri Slovana: Už nech je koniec ligy

Na snímke v pozadí brankár Slovana Milan Borjan vyráža loptu po priamom kope hráča Žiliny Dominika JavorčekaNa snímke v pozadí brankár Slovana Milan Borjan vyráža loptu po priamom kope hráča Žiliny Dominika Javorčeka Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti MŠK Žilina vyhrali v sobotnom zápase 8. kole nadstavbovej časti Niké ligy o titul na pôde Slovana Bratislava 3:2.

K víťazstvu a druhému miestu v tabuľke im pomohlo aj vylúčenie domáceho Kyriakosa Savvidisa v 62. minúte. Slovan už má istý titul v najvyššej slovenskej súťaži. Žilinčania dokázali skórovať proti Slovanu premiérovo v tejto sezóne a prvýkrát od vlaňajšieho apríla.

Plný počet bodov si odniesli zo zápasu s "belasými" naposledy v marci 2023 a ich neúspešná séria proti staronovému majstrovi trvala päť zápasov. Dve kolá pred koncom súťaže bojuje s Dunajskou Stredou a Trnavou o účasť v pohárovej Európe.

hlasy po zápase /zdroj: TASR/:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Vzhľadom na priebeh zápasu bola pre nás nešťastná záverečná minúta. Za výkon a hru v oslabení sme si nezaslúžili prehrať. Vzhľadom na celkový stav však asi áno. Gratulujem Žiline k víťazstvu.

Máme už len torzo mužstva, ktoré je zdravé a v kondícii. Už nech je koniec ligy a uvidíme, čo bude ďalej. Keď nebudeme rozumní, nedopadne to dobre. Ak v lete nespravíme správne rozhodnutia, toto mužstvo už to nezvládne.

Máme stále dobrý tím, ale musíme to oživiť a posilniť sa o 4-5 hráčov. Je potrebné kúpiť brankára, 1-2 stopérov, útočníka. Pracujeme na tom a už máme niečo rozrobené."

Michal Ščasný, tréner Žiliny: "Sme veľmi šťastní, že sme získali tri body na ihrisku majstra. Aj keď to bol ťažký zápas a Slovan nás prekvapil rozostavením, zvládli sme to. Klobúk dole pred chalanmi ako to zvládli. Musíme sa pripraviť na záver súťaže."