Rimania to dnes vôbec nezvládli: Skvelá šnúra sa končí na siedmich zápasoch

Leonardo Spinazzola a Dan Ndoye v súbojiLeonardo Spinazzola a Dan Ndoye v súboji Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

RÍM - Futbalisti AS Rím prehrali v pondelňajšom zápase 33. kola talianskej Serie A s Bolognou 1:3.

Rimania ťahali sedemzápasovú ligovú sériu bez prehry, ich strata na štvrtú Bolognu sa zvýšila na sedem bodov, no majú zápas k dobru. Bolončania sa sedemnástym plným bodovým ziskom v sezóne priblížili k premiérovej účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov. Priamo do hlavnej súťaže postúpi päť tímov zo Serie A.

Hostia položili základ úspechu v prvom dejstve, keď sa najskôr v 14. minúte presadil Oussama El Azzouzi a pred prestávkou zvýšil na rozdiel dvoch gólov Joshua Zirkzee. Po zmene strán znížil Sardar Azmoun, no v 65. minúte poistil víťazstvo Bologne Alexis Saelemaekers.