VIDEO Juventus po dvoch penaltách musel doťahovať, Lazio úspešne bojuje o pohárovú Európu

Futbalista Luis Alberto z Lazia Rím oslavuje víťazný gólFutbalista Luis Alberto z Lazia Rím oslavuje víťazný gól Zdroj: TASR/AP/Tano Pecoraro/LaPresse

RÍM - Futbalisti Juventusu remizovali v predohrávke 33. kola talianskej ligy v Cagliari 2:2 a na treťom mieste tabuľky majú pred štvrtou Bolognou náskok štyroch bodov.

Turínski favoriti inkasovali obidva góly v prvom polčase v rozpätí šiestich minút z penált a aspoň bod zachránili až po prestávke.

Po hodine hry znížil svojim 16. gólom v sezóne druhý najlepší strelec súťaže Dušan Vlahovič. K remíze pomohol Juventusu v 87. minúte vlastný gól Alberta Dossenu.

V druhom dnešnom zápase vyhralo Lazio Rím vďaka gólu Luisa Alberta zo 67. minúty 1:0 na ihrisku FC Janov. Po štvrtej výhre z posledných piatich stretnutí sa tím z hlavného mesta posunul na šieste miesto a stráca tri body na postup do Ligy majstrov. Piaty AS Rím a siedmy Atalanta Bergamo však majú oproti Laziu dva zápasy k dobru.

Talianska futbalová liga - 33. kolo:

FC Janov - Lazio Rím 0:1 (0:0)
Gól: 67. Luis Alberto

Cagliari - Juventus Turín 2:2 (2:0)
Góly: 30. Gaetano z penalty, 36. Mína z penalty - 61. Vlahovič, 87. vlastný Dossena.

Viac o téme: Lazio Rím Juventus Turín FC Janov Luis Alberto US Cagliari