VIDEO Domáce Švédsko tŕplo až do konca: Outsider dotiahol štvrťfinálovú drámu do predĺženia!

Švédsky hokejista Otto Stenberg (uprostred) prekonáva švajčiarskeho brankára Alessia BeglierihoŠvédsky hokejista Otto Stenberg (uprostred) prekonáva švajčiarskeho brankára Alessia Beglieriho Zdroj: TASR/AP/Adam Ihse/TT News Agency

GÖTEBORG - Švédski hokejisti postúpili do semifinále juniorských MS v Göteborgu. Domáci reprezentanti zvíťazili v utorkovom štvrťfinálovom dueli nad Švajčiarskom 3:2 po predĺžení a v boji o finále sa stretnú vo štvrtok s Čechmi.

Švédi vydreli pred 11.512 divákmi v hale Scandinavium víťazstvo nad Švajčiarskom. Domáci favorit viedol po prvej tretine 2:0, no súper sa postupne pozviechal a dokázal manko zmazať po góloch Jana Horneckera a Nicka Meileho.

Švajčiarsky hokejista Nick Meile Galéria fotiek (4) Švajčiarsky hokejista Nick Meile sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Adam Ihse/TT News Agency

O víťazovi tak rozhodlo až predĺženie, v šiestej minúte extra času skóroval v presilovke Axel Sandin-Pellikka, ktorý potrestal vylúčenie Rodwina Dionicia. Tento výsledok zároveň potvrdil, že Slováci obsadili v konečnom poradí MS šiestu priečku.

Švédsko - Švajčiarsko 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 2. Stenberg (M. Hävelid, Edstrom), 18. Lekkerimäki (Öhgren, Wahlberg), 66. Sandin-Pellikka (Lekkerimäki, Östlund) - 38. Hornecker (Reber), 50. Meile (G. Weber, Christe)