Totálna blamáž, o akej sa im ani nesnívalo: Slovan schytal proti Michalovciam historický debakel!

Vladimír Ružička na lavičke HC Slovan BratislavaVladimír Ružička na lavičke HC Slovan Bratislava Zdroj: TASR/František Iván

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce deklasovali v piatkovom zápase 23. kola Tipos extraligy Slovan Bratislava 10:1. Pre hostí to bola najvyššia prehra v ročníku, po ktorej sú na 10. priečke tabuľky iba o skóre pred predposledným Trenčínom. Pre Michalovce to bolo šieste víťazstvo za sebou.

Na vysokom triumfe domácich sa šiestimi bodmi podieľal útočník Chase Pearson, ktorý pridal k štyrom gólom dve asistencie.

Michalovčania chceli predĺžiť svoju víťaznú sériu a zároveň nadviazať na dva triumfy nad Slovanom z predošlých zápasov v prebiehajúcej sezóne. Tieto zámery začali napĺňať od 8. minúty, v ktorej obranca Bodák otvoril skóre. Na zásah Pearsona zo 14. minúty ešte dokázal odpovedať Žitný, pre ktorého to bol už štvrtý presný zásah po návrate do Slovana. Ešte do prvej prestávky však Acolatse vrátil domácim dvojgólový náskok.

Michalovčania v druhej tretine herne dominovali a potvrdili to piatimi gólmi. Hostí nenaštartovalo ani striedanie brankárov, keď Coreau vystriedal Godlu po 5. inkasovanom góle. Pearson skompletizoval svoj druhý hetrik v sezóne v 38. minúte (8:1). Stripai zvýšil v 47. minúte na 9:1 a želanie domácich divákov, ktorí túžili po desiatke, vyslyšal v 56. minúte Pearson. Záver zápasu ešte spestrila potýčka Hearda s Werekom.

TEL - 23. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 10:1 (3:1, 5:0, 2:0)
Góly: 9. Bodák (Puliš, Heard), 14. Pearson (Daugavinš), 19. Acolatse (Suja), 24. Santos (Michalčin, Pearson), 29. Daugavinš (Santos, Pearson), 35. Pearson (Daugavinš), 36. Acolatse, 38. Pearson (Bodák) , 47. Stripai (Fedor), 56. Pearson (Daugavinš, Bodák) - 18. Žitný (Korenčík, Findlay). Rozhodovali: Snášel, Žák - Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Heard (Mich.) a Werek (Slov.) obaja 5 min. + DKZ za bitku, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0. Zmeny: 29. Coreaeu (Slov.) namiesto Godlu

Michalovce: Škorvánek - Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Bodák, Cibák, Fedor, Stripai - Daugavinš, Pearson, Santos - Puliš, Heard, Valach - Paločko, Suja, Bjalončík - Vašaš, Solenský, Kabáč

Slovan: Godla (29. Coreau) - Korenčík, Lalonde, Demo, Romančík, Maier, Golian, Beňo - Takáč, Werek, Pecararo - Žitný, Findlay, Brown - Ranford, Preisinger, Fominych - Török, Šille, Masnica - L. Jendek

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Dukla Ingema Michalovce Chase Pearson