VIDEO Najzaujímavejší hráč nastupujúcej generácie: Alcaraz získal najcennejší titul v kariére

Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa stal víťazom antukového turnaja ATP v Rio de JaneiroŠpanielsky tenista Carlos Alcaraz sa stal víťazom antukového turnaja ATP v Rio de Janeiro Zdroj: SITA/AP/Bruna Prado

RIO DE JANEIRO - Osemnásťročný španielsky tenista Carlos Alcaraz vyhral antukový turnaj v Riu de Janeiro a na elitnom okruhu oslavuje druhý a najcennejší titul. Vo finále podujatia ATP 500 porazil Argentínčana Diega Schwartzmana 6:4, 6:2.

Alcaraz predvlani práve v Riu vyhral prvýkrát zápas na ATP Tour. Vlani v Umagu už ovládol turnaj elitného okruhu a dnes 29. hráč svetového rebríčka zdolal aj svetovú štrnástku Schwartzmana, ktorý prehral finále už pred týždňom na antuke v Buenos Aires.