Dôležitý zápas v boji o záchranu: VIDEO Kolín s cenným víťazstvom, Duda videl žltú kartu

Marius Wolf oslavuje gólMarius Wolf oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Rolf Vennenbernd

KOLÍN NAD RÝNOM - Futbalisti 1. FC Kolín triumfovali v dôležitom domácom zápase v boji o záchranu nad Arminiou Bielefeld 3:1 v nedeľnom 19. kole nemeckej Bundeslig. O víťazstve rozhodli dva góly v prvom polčase od Mariusa Wolfa, v 63. minúte na priebežných 3:0 pre "capkov" zvýšil Elvis Rexhbecaj.

Hostia už len upravili výsledok vďaka presnému zásahu Venezuelčana Sergia Cordovu. V domácom drese nastúpil v základnej zostave slovenský reprezentačný stredopoliar Ondrej Duda a hral do 69. minúty. V 54. minúte dostal za podrazenie protihráča žltú kartu. Kolín je v tabuľke s 18 bodmi na 14. mieste, bola to pre neho len štvrtá výhra v tejto ligovej sezóne. Bielefeld má o bod menej a je na 16. pozícii.

Wolfsburg doma zdolal Freiburg hladko 3:0 a v tabuľke poskočil na 3. miesto. Na druhé Lipsko stráca tri body. Freiburgu patrí 9. pozícia.