VIDEO Veľkú cenu Rakúska prerušila vážna havária: Valentino Rossi mal z pekla šťastie!

Valentino Rossi Valentino Rossi Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek

SPIELBERG - Talian Andrea Dovizioso na Ducati sa stal na okruhu Red Bull Ring v Spielbergu víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Rakúska, piateho podujatia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP.

Aj tieto preteky rovnako ako v kategórii Moto2 poznačila ťažká havária, ktorej účastníkmi boli v deviatom kole Johann Zarco a Franco Morbidelli. Obaja vyviazli bez zranení a šťastie mal aj Valentino Rossi, ktorého len tesne minul motocykel. Pre nehodu preteky prerušili, po reštarte sa pokračovalo na dvadsať kôl. Druhé miesto obsadil Španiel Joan Mir na Suzuki a tretí skončil Austrálčan Jack Miller na Ducati.

V celkovom poradí šampionátu naďalej vedie Francúz Fabio Quartararo (Yamaha) s náskokom 11 bodov pred Doviziosom, na tretej priečke figuruje Španiel Maverick Vinales (Yamaha), za lídrom zaostáva o 19 bodov.

Výsledky - MotoGP: 1. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) 28:20,853 min, 2. Joan Mir (Šp./Suzuki) +1,377 s, 3. Jack Miller (Aus./Ducati) +1,549, 4. Brad Binder (JAR/KTM) +5,526, 5. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) +5,837, 6. Takaaki Nakagami (Jap./Honda) +6,403

Celkové poradie MS: 1. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) 67 bodov, 2. Dovizioso 56, 3. Maverick Vinales (Šp./Yamaha) 48, 4. Binder 41, 5. Rossi 38, 6. Nakagami 37

Viac o téme: Valentino Rossi Johann Zarco Franco Morbidelli
  • Zdroj: TASR, športky