VIDEO Haaland by mohol súťažiť aj s Volkom! Neuveriteľný šprint hitom internetu

Erling Braut Haaland nastrieľal v tejto sezóne LM už desať gólovErling Braut Haaland nastrieľal v tejto sezóne LM už desať gólov Zdroj: SITA/AP//Michael Probst

DORTMUND - Francúzsky majster Paríž St. Germain je ďalší klub, ktorý mal tú česť naraziť na futbalovú výnimočnosť 19-ročného Erlinga Brauta Haalanda. Nórsky útočník Borussie Dortmund skóroval v utorkovom prvom osemfinálovom zápase Ligy majstrov dvakrát a zariadil víťazstvo nemeckého tímu 2:1. Najprv skóroval v 69. minúte a v 78. minúte odpovedal na vyrovnávajúci zásah Neymara.

K ôsmim gólom z dresu Salzburgu v najprestížnejšej európskej súťaži tak pridal ďalšie dva. "Viem, že je ešte mnoho vecí, v ktorých sa musím zlepšiť, no bolo to skutočne dobré. Čaká nás však ešte veľa práce, keď chceme ísť ďalej," povedal podľa DPA Haaland.

Okrem gólov a fantastických striel zaujal v zápase mladý Nór aj svojou rýchlosťou. V jednom zo šprintov cez celé ihrisku mu na vzdialenosti 60 metrov dokonca namerali čas 6,64 sekundy. Pre porovnanie, slovenský šprintér a atlét roka Ján Volko drží na šesťdesiatke osobný rekord 6,57 sekundy.

Viac o téme: Borussia Dortmund Erling Braut Haaland
  • Zdroj: športky, TASR