Šláger Bayernu s Lipskom skončil bez gólov: Bundesliga bude dramatická až do úplného konca

Robert Lewandowski v s�bojiRobert Lewandowski v s�boji Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Nedeľný šláger 21. kola nemeckej futbalovej bundesligy Bayern Mníchov - RB Lipsko zaostal za očakávaniami. Po bezgólovej remíze v Allianz Arene stále platí, že prví Bavori majú pred druhým Lipskom na čele tabuľky náskok jeden bod. Boj o titul zostáva otvorený, navyše šancu stiahnuť náskok lídra na jeden bod nevyužila už v piatok tretia Borussia Dortmund, ktorá prehrala v Leverkusene 3:4.

Snahu Bayernu získať ôsmy ligový titul v sérii môže skomplikovať aj štvrtá Borussia Mönchengladbach, ktorej súboj s 1. FC Kolín odložili pre očakávané zlé počasie. Tá stráca na lídra podobne ako Dortmund štyri body.

Lipsko hralo trpezlivo a v druhom polčase malo niekoľko šancí, nevyužilo ich však. Rozhodca v prospech domácich v druhom polčase nariadil pokutový kop, vzápätí ho však po zásahu VAR odvolal. "Problém zápasu bol ten, že obom mužstvám remíza 0:0 celkom vyhovovala. V závere už nikto nechcel podstúpiť žiadne riziko. Nehralo sa na hranici možností," citovala agentúra AFP domáceho útočníka Thomasa Müllera. Podľa trénera FCB Hansa-Dietera Flicka je boj o titul mimoriadne vyrovnaný: "Bundesliga bude dramatická až do úplného konca. Je tu viacero mužstiev, ktoré majú šancu. My si chceme udržať našu pozíciu, bude to však veľmi ťažké."

Kormidelník Lipska Julian Nagelsmann ocenil po stretnutí svojich hráčov. "Keď hráte na pôde Bayernu, musíte byť odvážni. A aj sme boli. Vysoko sme bránili, mali sme dobré tempo. A v druhom polčase sme mali oveľa čistejšie šance, aby sme zápas vyhrali."

Viac o téme: Bayern Mníchov Robert Lewandowski