Víťazný obrat slávnej značky: Musíme hrať lepšie, aby som nedostal infarkt

Dukle sa podarilo otočiť vývoj dueluDukle sa podarilo otočiť vývoj duelu Zdroj: mfkdukla.sk

BANSKÁ BYSTRICA - Futbalisti Banskej Bystrice sú novým lídrom druhej najvyššej slovenskej súťaže. Na prvé miesto sa dostali vďaka víťazstvu v úvodnom stretnutí tretieho kola, v ktorom na domácom ihrisku zdolali MFK Ružomberok "B" výsledkom 3:2. Liptáci síce mali pred týmto meraním síl stopercentnú bilanciu, ale na Štavničkách im nestačil ani rýchlo vypracovaný dvojgólový náskok.

Ružomberčania viedli po dvadsiatich minútach už 2:0, keď si svoj strelecký účet v tejto sezóne dvoma gólmi otvoril 19-ročný obranca Alex Holub. Napokon však stretnutie pre zranenie nedohral. Banskú Bystricu v 23. min vrátil do hry skúsený útočník Blažej Vaščák a po zmene strán dvoma gólmi otočil nepriaznivé skóre zápasu Patrik Prikryl. Vyrovnal tak zápis spoluhráča Róberta Polievku, ktorý v tejto sezóne takisto trikrát skóroval.

"Prehrávali sme 0:2, ale futbal sa hrá 90 minút. Bolo dobré, že sme dali kontaktný gól ešte v prvom polčase. V druhom sme dokázali otočiť zápas, za čo patrí chlapcom vďaka. Odkedy som tu, tak sme asi 90 percent zápasov otáčali, takže v ďalších dueloch musíme hrať lepšie, aby som nedostal infarkt," zhodnotil zápas pre FutbalnetTv tréner banskobystrického tímu Stanislav Varga.

Momentálne má až päť mužstiev na konte šesť bodov, no práve Banská Bystrica má z nich najlepšie skóre. Program tretieho kola druhej ligy bude pokračovať šiestimi sobotňajšími zápasmi a uzavrie ho nedeľňajšia dopoludňajšia konfrontácia medzi FC Petržalka a mužstvom MŠK Žilina "B".

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok "B" 3:2 (1:2)
Góly: 54. a 79. Prikryl, 23. Vaščák - 13. a 20. Holub

Viac o téme: Stanislav Varga MFK Dukla Banská Bystrica MFK Ružomberok "B"