VIDEO Vavro v Európskej lige spečatil postup Kodane, Zenit ide ďalej napriek prehre

Denis Vavro a Ján Greguš Denis Vavro a Ján Greguš Zdroj: TASR/AP/Ritzau Scanpix

BRATISLAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti Ján Greguš a Denis Vavro rozhodli v jedenástkovom rozstrele o postupe dánskeho FC Kodaň do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2018/2019. Oba zápasy play off proti talianskej Atalante Bergamo sa skončili bezgólovou remízou, rozstrel lepšie zvládli hráči dánskeho klubu, keď rozhodujúcu penaltu premenil stopér Vavro. Ten za víťazný tím odohral celý zápas, stredopoliar Greguš sa dostal na ihrisko v 79. minúte.

Glasgow Rangers postúpil do skupiny po remíze 1:1 na ihrisku ruskej Ufy. V prvom dueli zvíťazili Škóti 1:0 a postupový výsledok na súperovej pôde udržali i napriek tomu, že v priebehu stretnutia prišli o dvoch vylúčených hráčov. Zenit Petrohrad prehral v Molde 1:2, no po domácom víťazstve 3:1 postúpil. Za ruský tím nastúpil v 67. minúte slovenský reprezentant Róbert Mak.

Do skupinovej fázy sa prebojoval aj luxemburský F91 Dudelange, ktorý vyhral oba zápasy nad rumunským CFR Kluž doma 2:0 a v odvete 3:2.

Výsledky štvrtkových odvetných zápasov play-off futbalovej Európskej ligy 2018/2019:

NEMAJSTROVSKÁ VETVA
AEK Larnaka (Cyp.) - AS Trenčín (SR) 3:0 (2:0) - prvý zápas 1:1, do skupinovej fázy EL 2018/2019 postúpil AEK Larnaka
Góly: 1. a 65. Giannou, 36. Acorán, ŽK: 52. Larena Jorge, 69. Nacho Cases, 87. F. García - 3. Antonio Mance, 67. Čatakovič, 90.+ El Mahdioui, 90.+ Paur, rozhodovali: Karasiov - Demeško, Luňov (všetci Rus.)
Zostavy:
AEK Larnaka: Toňo Ramírez - Igor Silva, Mojsov, Mikel González, Truyols - Larena Jorge (84. F. García) - Acorán, Hevel, Tričkovski, Tete (62. Nacho Cases) - Giannou (74. Taulemesse)
AS Trenčín: Šemrinec - Reuben Yem, Paur, M. Šulek, Julien - Ubbink (73. Kleščík), El Mahdioui, Čatakovič - Sleegers (62. Bukari), Antonio Mance (73. Umeh), Azango

MAJSTROVSKÁ VETVA
FK Astana (Kaz.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 1:0 po predĺžení (1:0, 1:0) - 2:1 na strely zo značky pok. kopu - prvý zápas 0:1, Astana postúpila do skupinovej fázy EL 2018/2019
Góly: 16. Henrique (z pok. kopu)

Ludogorec Razgrad (Bul.) - Torpedo Kutaisi (Gruz.) 4:0 (2:0) - prvý zápas 1:0, Ludogorec postúpil do skupinovej fázy EL 2018/2019
Góly: 38. a 59. Campanharo, 7. Misidjan, 62. Wanderson
Marek Hlinka odohral celý zápas, Miloš Lačný (obaja Torpedo) hral do 58. min

FK Karabach (Azer.) - FK Šerif Tiraspoľ (Mold.) 3:0 (2:0) - prvý zápas 0:1, Karabach postúpil do skupinovej fázy EL 2018/2019
Góly: 9. Medvedev, 42. Guerrier, 55. Ozobič

CFR Kluž (Rum.) - F91 Dudelange (Lux.) 2:3 (0:0) - prvý zápas 0:2, Dudelange postúpilo do skupinovej fázy EL 2018/2019
Góly: 85. Tambe, 88. Omrani - 51. a 54. Sinani, 78. Turpel

FC Midtjylland (Dán.) - Malmö FF (Švéd.) 0:2 (0:1) - prvý zápas 2:2, Malmö postúpilo do skupinovej fázy EL 2018/2019
Góly: 33. Antonsson, 79. Rosenberg

FK Ufa (Rus.) - Glasgow Rangers (Škót.) 1:1 (1:1) - prvý zápas 0:1, Glasgow Rangers postúpil do skupinovej fázy EL 2018/2019
Góly: 32. Sysujev - 9. Ejaria, ČK: 37. Morelos po druhej ŽK, 66. Flanagan (obaja Rangers) po druhej ŽK

RB Lipsko (Nem.) - Zaria Lugansk (Ukr.) 3:2 (1:1) - prvý zápas 0:0, Lipsko postúpilo do skupinovej fázy EL 2018/2019
Góly: 7. Cunha, 69. Augustin, 90. Forsberg (z pok. kopu) - 35. Ratao, 48. Gordijenkoc

Molde FK (Nór.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 2:1 (0:1) - prvý zápas 1:3, Petrohrad postúpil do skupinovej fázy EL 2018/2019
Góly: 65. Hestad, 77. Haland - 21. Kuzjajev
Róbert Mak (Zenit) hral od 67. min

Apollon Limassol (Cyp.) - FC Bazilej (Švaj.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 2:3, Apollon postúpil do skupinovej fázy EL 2018/2019
Gól: 53. Kyriakou

Maccabi Tel Aviv (Izr.) - Sarpsborg 08 (Nór.) 2:1 (0:0) - prvý zápas 1:3, Sarpsborg postúpil do skupinovej fázy EL 2018/2019
Góly: 52. Atzili (z pok. kopu), 60. Atar - 81. Halvorsen (z pok. kopu)

FC Kodaň (Dán.) - Atalanta Bergamo (Tal.) 0:0 po predĺžení- 4:3 na strely zo značky pok. kopu - prvý zápas 0:0, FC Kodaň postúpil do skupinovej fázy EL 2018/2019
Denis Vavro odohral celé stretnutie a v 115. min videl ŽK, Ján Greguš (obaja FC Kodaň) hral od 79. min - obaja premenili strely zo značky pok. kopu

Viac o téme: Denis Vavro FC Kodaň
  • Zdroj: TASR, SITA