Vo Vladivostoku atakovali rekord v dĺžke duelu: Predlžovalo sa až trikrát

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

VLADIVOSTOK - Hráči tímov Admiral Vladivostok a Metallurg Magnitogorsk sa v stredu takmer postarali o rekord Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v dĺžke zápasu. Štvrtý duel štvrťfinále play-off Východnej konferencie trval 116 minút a 35 sekúnd, čiže 5200 divákov sledovalo takmer dve stretnutia. V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 2:2 a muselo sa predlžovať.

Obaja brankári, Jevgenij Ivannikov aj Vasilij Košečkin, si v prvej aj druhej nastavenej dvadsaťminútovke udržali čisté konto, gól padol až v druhej polovici tretieho predĺženia. Aktéri stredajšieho duelu atakovali maximum súťaže, ktoré teda naďalej držia Severstaľ Čerepovec a Lokomotiv Jaroslavľ z predchádzajúcej sezóny.

Ich duel trval 118 minút a 48 sekúnd. Zaujímavosťou je, že vtedy nastúpil za Čerepovec brankár Vasilij Košečkin, ktorý v stredu chytal za Magnitogorsk. Hrdinom duelu sa napokon stal skúsený Danis Zaripov, ktorý pre Magnitogorsk zariadil cenný triumf a Metallurg vedie v sérii hranej na štyri víťazstvá už 3:1.

Slovenský hokejový obranca Kristián Kudroč sa so svojím tímom Barys Astana stal v stredu prvým semifinalistom play off vo Východnej konferencii KHL. Kazašský tím zvíťazil nad Avtomobilistom Jekaterinburg na jeho ľade aj vo štvrtom meraní síl pomerom skóre 2:1 a v celej sérii triumfoval jednoznačne 4:0.

Admiral Vladivostok - Metallurg Magnitogorsk 2:3 po trojnásobnom predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:1) - stav série 1:3

Góly: 25. Commodore, 35. I. Zubov - 20. Paré, 59. Jan Kovář, 117. Zaripov

Sibir Novosibirsk - Ak Bars Kazaň 3:6 (0:0, 1:3, 2:3) - stav série: 2:2

Góly: 40. Koskiranta, 50. Enlund, 58. Lekomcev - 21. I. Nikulin, 28. Varnakov, 34. Pesonen, 45. Belov, 46. Heshka, 50. Vincour

Avtomobilist Jekaterinburg - Barys Astana 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) - 0:4 na zápasy, Astana postúpila do konferenčného semifinále

Góly: 35. Malychin - 23. Savčenko, 29. Romanov