V marci bol 57. v rebríčku: Berrettini si ako prvý Talian po 41 rokoch zahrá Turnaj majstrov!

V marci bol 57. v rebríčku: Berrettini si ako prvý Talian po 41 rokoch zahrá Turnaj majstrov!

02. 11. 2019

LONDÝN - V marci patrila Talianovi Matteovi Berretinimu v rebríčku ATP 57. priečka, ale už o týždeň si zahrá na výberovom turnaji osmičky najlepších tenistov sveta v Londýne. Berrettini skompletizoval osmičku účastníkov Nitto ATP Finals (10.- 17. 11.) po tom, čo Francúz Gael Monfils nevyžil svoju šancu a vo štvrťfinále turnaja ATP Masters 1000 v Paríži hladko podľahol Kanaďanovi Denisovi Shapovalovovi.

"Pár mesiacov dozadu by som tomu neveril. Je to satisfakcia aj odmena za tvrdú robotu pre môj tím, moju rodinu a aj pre mňa. Som šťastný a pripravený na londýnsku finálovú šou," skonštatoval Matteo Berrettini, cituje ho portál ATP World Tour.

Dvadsaťtriročný rodák z Ríma vyhral tento tok dva turnaje na hlavnom okruhu ATP (Budapešť, Stuttgart) a bol aj v semifinále na US Open. Od pondelka je novým členom Top Ten, v singlovom renkingu mu patrí 9. priečka. Na koncoročnom Turnaji majstrov sa predstaví ako prvý Talian vo dvojhre po 41 rokoch, v sezóne 1978 si vtedy v New Yorku zahral Corrado Barazzutti a tri roky pred ním ešte v Štokholme Adriano Panatta. Duo Simone Bolelli, Fabio Fognini účinkovalo v deblovej súťaži v roku 2015.

Aj Berrettini sa zaslúžil o to, že na ATP Finals sa už štvrtý rok po sebe predstavia tenisti z ôsmich krajín. Okrem Taliana budú nováčikmi aj Rus Daniil Medvedev a Grék Stefanos Tsitsipas. Toto trio plus nemecký obhajca titulu Alexander Zverev majú 23 a menej rokov, čo je náznak toho, že vo svetovom mužskom tenise konečne nastáva výmena generácií. Predtým naposledy mali štyria z elitnej osmičky na ATP Finals 23 a menej rokov pred desiatimi rokmi. Súčasné okteto finalistov dotvárajú renomovaní tridsiatnici Roger Federer (38), Rafael Nadal (33), Novak Djokovič (32) a zástupca tzv. strednej generácie Dominic Thiem (26). Federer (6) a Djokovič (5) majú dokopy na konte 11 titulov z Turnaja majstrov, Zverev jeden, ostatní účastníci vrátane Rafaela Nadala na cennú koncoročnú trofej zatiaľ nedosiahli.

Zdroj: SITA
Foto: SITA/AP Photo/Frank Franklin II

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články