VIDEO Polovičný Federer ustál nápor, Nadal sa nadrel ako otrok: Pred nami je tenisové El Clásico!

VIDEO Polovičný Federer ustál nápor, Nadal sa nadrel ako otrok: Pred nami je tenisové El Clásico!

16. 03. 2019

INDIAN WELLS - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa prebojoval do semifinále dvojhry na turnaji ATP v Indian Wells. V piatkovom štvrťfinále si ako nasadený hráč číslo štyri poradil s Poliakom Hubertom Hurkaczom dvakrát 6:4.

Držiteľ 20 grandslamových titulov neodohral najlepší zápas, avšak na menej skúseného súpera mu jeho výkon stačil. V každom sete dokázal vziať Hurkaczovi podanie a sám žiadne nestratil, vďaka čomu bezpečne doviedol stretnutie do víťazného konca. 

"Toto sú týždne, kedy to skrátka musíte zobrať, pretože sa cítite dobre. Mal som výborný štart do sezóny na Hopman Cupe a ak mám byť úprimný, tak aj na Australian Open. Decembrová príprava bola dobrá a februárový reset a čas mimo tenisu mi tiež pomohol. Nie je preto náhoda, že hrám teraz tak kvalitne," okomentoval po zápase jeden z najlepších športovcov v histórii. 

Nadala trápilo koleno, ale ruského bombardéra udolal

Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal posledným semifinalistom na podujatí ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells. Populárny Rafa sa však poriadne zapotil, kedže svojho ruského súpera zdolal až v dvoch tesných a dramatikých skrátených hrách. V priebehu duelu nechal doktora, aby sa pozrel na jeho boľavé koleno.

Druhý hráč svetového rebríčka a bojovník, ktorý sa nikdy nevzdáva, ukázal pevné nervy, bohaté skúsenosti, vďaka čomu dokonal postup do sobotného semifinále, v ktorom sa stretne so svojím úhlavným rivalom Rogerom Federerom. Tenisoví priaznivci sa teda môžu tešiť na "El Clásico" s poradovým číslom 39. 

"Samozrejme, že to bol ťažký zápas, Karen je neuveriteľne náročný protivník. Zápas sa pre mňa nezačal najlepšie, prišiel som o podanie, avšak bol som schopný vrátiť sa. Za stavu 5:4 som mal šancu, ale on perfektne podával. V druhom sete som mal nejaké problémy s kolenom. Boli to ťažké momenty, no dokázal som sa vrátiť a nájsť cestu k víťazstvu," zhodnotil najlepší antukový hráč tenisových dejín. 

"Fedal" číslo 39 dnes večer v Indian Wells. 

Dvojhra - štvrťfinále:
Roger Federer (4-Švaj.) - Hubert Hurkacz (Poľ.) 6:4, 6:4

Rafael Nadal (2-Špan.) - Karen Chačanov (12-Rus.) 7:6, 7:6

Zdroj: TASR, športky
Foto: SITA/AP/Mark J. Terrill
Video: YouTube

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články