Dvakrát tesne unikol smrti: Zomrel legendárny člen krasokorčuliarskej Siene slávy

Dvakrát tesne unikol smrti: Zomrel legendárny člen krasokorčuliarskej Siene slávy

17. 05. 2020

NEWARK - Vo veku 85 rokov zomrel renomovaný krasokorčuliarsky tréner Ron Ludington. Ako pretekár získal niekdajší americký reprezentant so svojou vtedajšou manželkou Nancy bronzové medaily v súťaži športových dvojíc na majstrovstvách sveta v roku 1959 a rok nato na olympijských hrách vo Squaw Valley. Počas svojho života s krasokorčuľovaním dvakrát tesne unikol smrti.

Po medailovom úspechu na domácej olympiáde ukončil Ludington súťažnú kariéru a vrhol sa ihneď na trénovanie. V roku 1961 mal ako kouč Roberta a Patricie Dineenových sprevádzať americký tanečný pár na majstrovstvách sveta do Prahy, ale pretože si nemohol cestu dovoliť, nakoniec vo výprave chýbal. Všetkých 18 členov amerického tímu zahynulo pri nehode lietadla v Belgicku. Odvtedy nechýbal na žiadnych MS až do roku 1999.

Druhýkrát mal Ludington šťastie v roku 1963 pri výbuchu plynu počas krasokorčuliarskej šou v Indianapolise, pri ktorej zahynulo 74 ľudí.

K jeho trénerským úspechom patrilo striebro športovej dvojice Kitty a Petra Carruthersových na olympijských hrách v Sarajeve. S rôznymi zverencami bol Ludington na deviatich olympiádach. Jeho tréningové centrum v Delaware využívalo i množstvo reprezentantov iných krajín. V roku 1999 bol Ludington uvedený do krasokorčuliarskej Siene slávy.

Zdroj: ČTK
Foto: usatoday.com

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články