Golonka sa pustil do českej hokejovej legendy: Jágrovi neodpustil podrypnutie Slovákov

Golonka sa pustil do českej hokejovej legendy: Jágrovi neodpustil podrypnutie Slovákov

21. 05. 2020

BRATISLAVA - Jedna obrovská hokejová osobnosť sa pustila do druhej. Jozef Golonka bol fantastický slovenský hokejista a Jaromír Jágr je český hokejový hrdina, ktorého pozná azda celý svet. V NHL mu patrí druhé miesto v počte získaných bodov. Ešte stále aktívny hokejista si v poslednej správe na sociálnej sieti rypol do slovenskej reprezentácia, čo Golonka nevedel prehliadnuť.

"Za normálnych okolností by sme hrali na MS so Slovákmi a určite by sme im to natreli. Asi by to bolo tesné, nemám už 20 rokov. Bohužiaľ kvôli koronavírusu sa všetko muselo zrušiť, ale zdravie je prednejšie. Škoda pre hráčov, trénerov aj fanúšikov, bola by to bitka," uviedol Jágr na sociálnej sieti. Nebyť pandémie koronavírusu, zažívali by hokejoví fanúšikovia práve v týchto dňoch vrchol sezóny, a teda majstrovstvá sveta. Ako by to na nich skutočne vyzeralo, sa už nikdy nedozvieme, nakoľko boli definitívne zrušené.

Drobnú provokáciu v podobe narážky, že by Česi hravo porazili Slovensko, si všimol Golonka a poslal nazad do Česka štipľavý odkaz. "Jágr bol pán hokejista, ale toto by si nemal dovoliť. Športová história pozná viacerých veľkých hráčov, no nezažil som, aby sa v takomto duchu niekedy vyjadrili Beckenbauer, Jordan alebo Messi. Ak nemá rešpekt voči akémukoľvek súperovi, mal by si radšej zahryznúť do jazyka," povedal Golonka pre Sport24.

Zdroj: športky
Foto: TASR/Jakub Kotian, Rytíři Kladno/Poláček Josef

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články