Tréner Petrovický reaguje na prehru Slovákov: Trafili sme nejaké tyčky, ale na to sa nehrá

Tréner Petrovický reaguje na prehru Slovákov: Trafili sme nejaké tyčky, ale na to sa nehrá

08. 11. 2019

PIEŠŤANY - Jedna reprezentácia bojuje na Nemeckom pohári v Krefelde, ale v akcii je aj tá do 20 rokov, ktorá súťaží v Piešťanoch. V úvodnom zápase mali oba mančafty rovnakého súpera a zhodne ich postihla prehra. Zverenci Róberta Petrovického nestačili na rovesníkov zo Švajčiarka, ktorému podľahli 3:5.

"Každá prehra mrzí. Prvú tretinu sme urobili dve chyby, ktoré ihneď potrestali. Jedna bola individuálna, hráč bol mimo pozíciu. V druhom prípade sme zle prestriedali, takže sme sa do problémov dostali sami. V tretej tretine sme chceli so zápasom ešte niečo urobiť. V kabíne sme si povedali, aby sme sa tlačili dopredu do ich tretiny. Trafili sme nejaké tyčky, ale na to sa nehrá," zhodnotil zápas tréner Petrovický v rozhovore pre Športky.

Húževnatému súperovi vychádzali predovšetkým brejkové situácie, do ktorých sa jeho rýchli korčuliari neraz dostali. Brankár Jakub Lackovič to vôbec nemal ľahké. Za väčšinu gólov nemohol, keďže padli z vyložených šancí. "Dostávali sa do brejkov. Ich brankár veľmi dobre rozohrával puky. Niekedy im vyšla rýchla prihrávka na rozbehnutého hráča a takto sa dostávali k nám do tretiny. Na tom chceme popracovať," reagoval Petrovický, ktorý do tretieho dejstva poslal nového brankára, aby so zápasom ešte niečo urobil. Práve v záverečnej tretine, ako v jedinej, Slovensko neinkasovalo, ale strelený jeden gól na zdramatizovanie nestačil: "Chceli sme dodať mužstvu impulz. Zmeniť nejaké veci. Apelovali sme však na chalanov, aby mu aj pomohli. Aspoň sme videli druhého brankára v akcii, hoci mal menej práce ako jeho kolega v prvých dvoch tretinách. Bolo to našou zlepšenou hrou v záverečnom dejstve."

Nadchádzajúce majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie už klopú na dvere a mladí hráči majú posledné šance vybojovať si miestenku v reprezentácii. Ostrá akcia vypukne už 26. decembra v susednom Česku. "Máme ešte chlapcov v zámorí, ktorým sa darí a rozbiehajú sa. Aj tu nás postihli nejaké zranenia a museli sme urobiť nejaké zmeny. Stále však hovorím, že každý má šancu ukázať sa. Tento turnaj má dobré načasovanie, pretože uvidíme chlapcov v akcii. Urobíme si o nich lepší obraz. Máme priestor vyladiť chyby a pokračovať vo veciach, v ktorých sme silní," ukončil Petrovický pre Športky.

Zdroj: športky
Autor: © Zoznam/Rendek
Foto: TASR - Oliver Ondráš

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články