Životná sezóna v drese Slovana so smutným koncom: Obrovské sklamanie, zobrali nám to!

Životná sezóna v drese Slovana so smutným koncom: Obrovské sklamanie, zobrali nám to!

11. 03. 2020

BRATISLAVA - V stredu obletela hokejové Slovensko smutná správa o ukončení prebiehajúceho ročníka Tipsport Ligy. Do play-off zostávalo odohrať iba pár zápasov, ale tie sa už nikdy neuskutočnia. Zaskočený zostal určite nejeden hráč či fanúšik. Takto dlhé voľno nechcel mať nikto. Vzniknutá situácia mrzí aj útočníka Jindřicha Abdula, ktorý zažíval v drese HC Slovan Bratislava životnú sezónu.

Sezóna sa ruší ako prevencia pred šírením koronavírusu. Na štadión by prišli tisícky divákov, a to predstavuje hrozbu. V hre bolo preloženie zápasov alebo zrušenie. Napokon sa potvrdila druhá možnosť. "Nedá sa s tým nič robiť. Mohlo sa hrať, ale bez divákov by to nebolo ono. Pre nás hráčov je to ťažké. My by sme hrať chceli. Rok sa za niečím naháňame a pred vrcholom sezóny nám to zobrali. Je to pre nás smutné a ťažké," uviedol v rozhovore pre Športky sklamaný Abdul.

Drastický koniec sezóny nebol úplným prekvapením, keďže skončili aj ligy v okolitých krajinách: "V Rakúsku aj Nemecku ukončili súťaže a myslím si, že aj to dosť prispelo k tomu, že to ukončili aj u nás. Na jednu stranu si myslím, že to bolo trochu unáhlené. Mohlo sa ešte počkať, ako sa situácia vyvinie. Na druhú stranu by situácia za dva týždne asi nebola lepšia. Asi to teda bola jediná možnosť, ktorá pripadala do úvahy."

Všetci hráči tak musia popremýšľať, čo s množstvom voľného času, s ktorým nerátali. Nastavení boli tak, aby boli v najlepšej forme práve tesne pred začiatkom play-off. V čase, kedy mali podávať maximálne výkony, prišla krutá facka. "Neviem, čo bude. Je to iné, ako keď človeku skončí sezóna normálnym spôsobom. Teraz som sa to dozvedel a len sedím na gauči a rozmýšľam, čo budem robiť. Veci som mal naplánované tak, že voľno budem mať najskôr za mesiac a pol, keďže som očakával, že pôjdeme do finále. Musím to nejak premyslieť, lebo vôbec neviem, čo sa bude diať," pokračoval Abdul, ktorý získal v 53 zápasoch fantastických 62 bodov a po sezóne mohol očakávať množstvo záujemcov o jeho služby: "Je to obrovské sklamanie. Celú sezónu hráme kvôli play-off. Vtedy hokej naberie poriadne grády. Na štadiónoch je plno ľudí. O to viac je to smutné aj pre mňa - malo sa prísť pozrieť mnoho záujemcov zo zahraničia. Je to ťažké."

Zaujímavé bude sledovať konanie klubov. Hokejisti rátali s finančným príjmom, ktorý je teraz v ohrození. Nájsť riešenie určite nebude jednoduché, nakoľko za vzniknutú situáciu nemôžu ani hráči, ani kluby. "Ani sami nevieme, ako to bude. Bude to asi zaujímavé, akým spôsobom sa to bude riešiť. U nás by sme to vedeli nejako ubojovať, pretože sme zamestnanci. Rovnako sú na tom aj Košice, ale inde takéto zmluvy nemajú. Myslím si, že bude veľmi ťažké, aby sa kluby odhodlali vyplatiť hráčov," povedal 24-ročný český útočník.

Zoznam zrušených podujatí neustále narastá. Pribudnúť by na ňom mohli aj obrovské udalosti, ako napríklad majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku. Hoci sa konajú až v máji, kedy by už mohla byť situácia stabilizovaná, ale o ich osude sa bude rozhodovať už o pár týždňov: "Majstrovstvá sa podľa mňa tiež zrušia. Tá situácia sa za 2-3 týždne nezlepší a to sa už bude všetko chystať. Nič sa nemôže podceniť. A Aby to bolo bez divákov, to je úplná hlúposť. Nechcem byť pesimista, ale asi sa zrušia."

Zdroj: športky
Autor: © Zoznam/Rendek
Foto: TASR - Pavel Neubauer

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články