PSG suverénnym triumfom spečatil prvé miesto: Neymar s Mbappém rozstrieľali Škrtelov Basaksehir!

Neymar a Mitchel Bakker oslavujú gól PSGNeymar a Mitchel Bakker oslavujú gól PSG Zdroj: SITA/AP - Francois Mori

PARÍŽ - V dohrávanom dueli H-skupiny vyhral Paríž St. Germain nad Basaksehirom Istanbul 5:1 aj vďaka hetriku Neymara.

V Paríži pokľakli pred reštartom utorkového duelu hráči oboch tímov okolo stredového kruhu a zdvihnutou rukou podporili boj proti rasizmu. Bol medzi nimi aj asistent trénera Basaksehiru Pierre Webo, ktorý dostal v utorok červenú kartu. Pri Webovej identifikácii štvrtý rozhodca Sebastian Coltescu údajne použil rasistickú frázu a preto sa v pobrali hráči predčasne do kabín a zápasdohrávali až v stredu. Tímy absolvovali rozvičku v tričkách s nápisom "Nie rasizmu" a veľké transparenty s rovnakým sloganom so znakmi tímov zdobili prázdne tribúny v Parku Princov.

Protirasistické gesto pred štartom Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Francois Mori

V zostave hostí chýbal pre žlté karty slovenský obranca Martin Škrtel, jeho spoluhráči čelili od začiatku dohrávky v 15. minúte domácemu tlaku. Do polčasu strelili domáci tri góly. Dva dal Neymar, tretí pridal Kylian Mbappé z penalty. Po prestávke zavŕšil Brazílčan hetrik a Mbappé pridal svoj druhý gól. Za hostí sa presadil Topal. Parížania mali istý postup už pred zápasom a po triumfe sa tešili z prvenstva v skupine.

H-skupina:

Paríž St. Germain - Istanbul Basaksehir 5:1 (3:0)
Góly: 21., 38. a 50. Neymar, 42. a 62. Mbappé (prvý z 11 m) - 57. Topal. Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Viac o téme: Neymar PSG Kylian Mbappé Istanbul Basaksehirspor