VIDEO Atalanta oslavuje postup do semifinále Talianskeho pohára, Juventus nastúpi proti Interu

Radosť futbalistov JuventusuRadosť futbalistov Juventusu Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

BERGAMO -Futbalisti Atalanty Bergamo postúpili do semifinále Talianskeho pohára. V stredajšom štvrťfinále doma zdolali Lazio Rím 3:2. Hosťom nepomohlo ani vedenie 2:1 v prvom polčase či vylúčenie obrancu Atalanty Joseho Palomina v 54. minúte.

Rozhodujúci gól strelil v 57. min Alexej Mirančuk, o deväť minút neskôr mohol poistiť postup Duvan Zapata, ale nepremenil jedenástku. Na lavičke Lazia bol aj slovenský obranca Denis Vavro.

Medzi najlepšiu štvoricu postúpil aj Juventus Turín po hladkom víťazstve nad SPAL 4:0. O góly "starej dámy", ktorá si v semifinále zmeria sily s Interom Miláno, sa postarali Alvaro Morata, Gianluca Frabotta, Dejan Kulusevski a Federico Chiesa. Atalantu čaká v semifinále lepší zo štvrtkového duelu Neapol - Spezia.

Taliansky pohár - štvrťfinále:
Atalanta Bergamo - Lazio Rím 3:2 (2:2)
Góly: 7. Djimsiti, 37. Malinovskyj, 57. Mirančuk - 17. Muriqi, 34. Acerbi, ČK: 53. Palomino