Český reprezentant k Dúbravkovi? Newcastle sa zameral na útočníka AS Rím

Český reprezentant k Dúbravkovi? Newcastle sa zameral na útočníka AS Rím

19. 06. 2020

NEWCASTLE - O útočníka Patrika Schicka sa podľa britského denníka Daily Mail zaujíma Newcastle United. Českého futbalového reprezentanta by rád získal na ročné hosťovanie s opciou na prestup.

Schick po sezóne skončí hosťovanie v Lipsku, ktoré na neho neuplatnilo opciu, a mal by sa vrátiť do AS Rím. Predkupné právo mohol nemecký klub podľa zahraničných médií využiť do 15. júna.
Schick prežíva v Lipsku dobrú sezónu, v bundeslige dal zatiaľ desať gólov a vedenie tretieho tímu tabuľky malo o jeho zotrvanie záujem. Kvôli ekonomickým dopadom pandémie koronavírusy za neho však nechcelo zaplatiť pôvodne stanovených 29 miliónov eur (takmer 774 miliónov korún).
 
"Chceli sme ho udržať, ale muselo by to byť za rozumných podmienok. Nemôžeme rozhadzovať. Toto sme si nemohli dovoliť," povedal tento týždeň tréner Julian Nagelsmann. Podľa denníka Gazzetta dello Sport Lipsko za dvadsaťštyriročného hráča začiatkom júna ponúklo 20 miliónov eur (vyše 533 miliónov korún).
 
Newcastle United, ktorý sa chystajú prevziať bohatí saúdskoarabskí investori, nie je jediným klubom anglickej ligy, ktorý má Schicka na zozname možných posíl. Podľa Gazzetty dello Sport sú ďalšími záujemcami Tottenham a Everton.

Zdroj: ČTK
Foto: SITA/AP - Robert Michael

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články