Guardiola vyložil všetky karty holej pravdy: Nikdy som nebol najlepší manažér na svete!

Guardiola vyložil všetky karty holej pravdy: Nikdy som nebol najlepší manažér na svete!

13. 02. 2020

MANCHESTER - Pep Guardiola je širokou verejnosťou i odborníkmi považovaný za jedného z najlepších manažérov nielen posledných 10-15 rokov, ale aj celej futbalovej histórie. Katalánsky rodák si ale nemyslí, že by bol najlepší. O histórii nehovoril, na mysli mal súčasnosť. Svoje tvrdenia aj vysvetlil.

Držiteľ vzácneho treble s Barcelonou z roku 2009, tímu všeobecne uznávaného za jeden z najlepších v dejinách, povedal, že vo svete futbalu sú lepší manažéri. Keď mu bolo povedané, že je najlepší manažér na svete, tak odpovedal. "Bol som." 

"Najlepší manažér sveta? Čo je to? Nikdy som necítil, že som najlepší. Nikdy v mojom živote. Keď som vyhral šesť titulov s Barcelonou a získal treble, nikdy som sa necítil ako najlepší. Vyhral som, pretože vo veľkých kluboch som mal neobyčajných hráčov," skromne poznamenal Guardiola. 

Bývalý vynikajúci stredopoliar inými slovami akoby poukázal na fakt, že počas celej kariéry nemusel pracovať v stiesnených podmienkach, čo do rozpočtu, celkových finančných možností. Svoje potreby na hráčske posily mohol kedykoľvek prezentovať klubu a najmä v Manchestri City mu splnili všetko, čo mu v podobe túžby pristálo na mysli. Každú jednu túžbu. Nikdy sa nemusel trápiť otázkami "Privedú mi toho a toho hráča?", "Čo ak mi vedenie zamietne taký vysoký rozpočet na prestupy?"

"Máme tu neuveriteľných manažérov, ktorí nemajú takýchto svetových hráčov, nemajú veľké kluby. Som dobrý manažér, ale nie najlepší. Dajte mi iný tím ako Manchester City a nevyhrám," povedal s istotou Guardiola. 

Zdroj: športky
Foto: SITA/AP/Rui Vieira

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články