Rok Veľkej Británie: Absolútna deštrukcia konkurencie, ofenzívne divadlo zavŕšilo hetrik

Rok Veľkej Británie: Absolútna deštrukcia konkurencie, ofenzívne divadlo zavŕšilo hetrik

17. 09. 2018

MADRID - Celkovým víťazom Vuelty sa stal Brit Simon Yates zo zoskupenia Mitchelton-Scott. Dvadsaťšesťročný rodák z Bury mal triumf takmer istý už po sobotňajšom horskom dojazde na území Andorry, v nedeľu mu už len stačilo bezpečne dôjsť do cieľa v Madride.

Pre Simona Yatesa ide jednoznačne o najväčší úspech v profesionálnej kariére, v ktorej nazbieral zatiaľ 13 víťazstiev. Triumf Simona Yatesa na Vuelte znamená, že všetky tri preteky Grand Tour v tejto sezóne ovládli cyklisti z Veľkej Británie. Giro d´Italia ukoristil Christopher Froome, Tour de France ovládol jeho tímový kolega zo Sky Geraint Thomas a Vuelta aktuálne patrí Simonovi Yatesovi.

"Cyklistika je ofenzívne divadlo pre fanúšikov a Simon Yates je útočný typ pretekára. To isté platí aj o jeho tíme Mitchelton-Scot. Simon Yates bol výborný už na Giro d´Italia, ale v závere pochovala jeho nádeje jedna nevydarená etapa. Na Vuelte sa poučil, správne si rozložil sily a zaslúžene zvíťazil. Má iba 26 rokov, dobrý prístup k cyklistike a jeho ambície budú určite veľké aj v budúcnosti," uviedol niekdajší skvelý cyklista Alberto Contador, aktuálne expert Eurosportu na práve skončenej Vuelte.

Zdroj: SITA
Foto: SITA/AP Photo/Manu Fernandez

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články