Slovenská atletika smúti: Náhla smrť bývalého popredného bežca na 400 metrov

Slovenská atletika smúti: Náhla smrť bývalého popredného bežca na 400 metrov

21. 09. 2013

NOVÉ ZÁMKY - Vo veku 73 rokov v piatok 20. septembra náhle zomrel Alexander Dorník, v 60. rokoch 20. storočia jeden z popredných slovenských bežcov na 400 m. Jeho čas 49,9 sekundy bol dlhé roky klubovým rekordom TJ Elektrosvit a neskôr AC Nové Zámky.

Už v závere aktívnej kariéry sa začal venovať trénerskej činnosti, najmä výchove mladých bežcov. V 70. a 80. rokoch patrili medzi jeho zverencov Marián Jurík, Július Fröhlich, Tibor Mezö, Renáta Gajdošová-Polanská a pod jeho vedením trénoval počas stredoškolských štúdií aj súčasný guvernér Národnej banky Slovenska Jozef Makúch. Vyše 15 rokov bol aj členom výboru AO TJ Elektrosvit a trénerskej činnosti sa venoval viac ako dvadsať rokov.

"Pre atletiku získal aj neskoršieho niekoľkonásobného dorasteneckého majstra Československa a československého reprezentanta vo vrhačských disciplínach Igora Pšenáka, vrhom sa venoval aj jeho starší syn Vladimír. Mladší Alexander patril v kategóriách žiactva a dorastu medzi slovenskú špičku," spomína na Alexandra Dorníka dlhoročný novozámocký atletický tréner a funkcionár Peter Straňovský.

Zdroj: SITA
Foto: sxc.hu

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články