Vémola si po prehre s Attilom konečne napravil chuť, Kozma v strhujúcej bitke obhájil titul

Vémola si po prehre s Attilom konečne napravil chuť, Kozma v strhujúcej bitke obhájil titul

17. 10. 2020

BRNO - Jeden z najpopulárnejších českých MMA bojovníkov Karlos Vémola sa po takmer ročnej prestávke vrátil víťazne do Oktagonu. Súboj s Thomasom Robertsenom z Nórska v Brne ukončil na začiatku tretieho kola a pripísal si 28. výhru v 34. zápase. V hlavnom titulovom zápase večera o pás šampióna organizácie Oktagon vo welterovej váhe váhe porazil David Kozma vyzývateľa Mátého Kertésza z Maďarska.

Vémola bol proti Robertsenovi favoritom a v prvom aj druhom kole mal navrch. Podarilo sa mu súpera vždy dostať na zem a obidve kola vyhral. V treťom kole Nór tridsaťpäťročného Čecha dokázal tvrdo trafiť, ale potom Vémola súpera dostal na zem a duel ukončil.

"Bol to jeden z mojich najhorších výkonov v Oktagone, ale ja som to potreboval. Terminátor je späť. Ja aj celej MMA prežíva zlé časy. Bol som zranený, chorý, ale potreboval som vyhrať," povedal Vémola. Ďalší duel ho čaká v decembri, keď sa má opäť v Brne stretnúť s Václavom Mikuláškom. "Teraz ma čaká ľahký boj s Babou Jagou a potom sa uvidí, čo ďalej. Ak nabudúce nevyhrám v 1. kole TKO, tak zavesím rukavice na klinec a končím," vyhlásil Vémola, ktorý vlani v novembri prehral v Prahe ostro sledovaný duel so Slovákom Attilom Véghom.

V záverečnom titulovom zápase večera bol v prvom a druhom kole lepší Kertész, potom prevzal aktivitu obhajca pásu Kozma a nakoniec vyhral u všetkých troch rozhodcov.

"Na konci som samozrejme bol nervózny. Keď je to na body, môže sa stať čokoľvek. Tréneri ale hovorili, že to mám doma, tak som im veril," povedal Kozma, ktorý uznal, že v úvode bol súper lepší. "V prvom kole ma trafil, ani neviem čím. Ale odolal som, vydýchal som sa a potom som bol lepší. Hlavne v postoji. Myslím si, že rozhodla moja lepšia fyzická kondícia," dodal.

Galavečer Oktagon 17 sa v Brne konal za prísnych bezpečnostných opatrení a bez divákov. Organizátori dostali usporiadanie podujatia výnimku od hlavnej hygieničky, inak sú kvôli šíreniu koronavírusu momentálne v Česku športové súťaže zakázané.

Zdroj: ČTK
Foto: Oktagon MMA

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články