Manažér UAE vidí šancu poraziť Ineos: Individuálne ambície ich môžu na Tour oslabiť

Manažér UAE vidí šancu poraziť Ineos: Individuálne ambície ich môžu na Tour oslabiť

25. 06. 2020

ABÚ ZABÍ - Tím Ineos nepustil v predchádzajúcich piatich ročníkoch Tour de France na trón nikoho zo súperov, ale tímový manažér konkurenčnej stajne UAE Team Emirates Joxean Fernández je presvedčený, že tento rok sa ostatným otvára o niečo väčšia šanca na úspech. Očakáva totiž, že britskú zostavu môžu oslabovať individuálne ambície hneď troch lídrov.

Od roku 2014, kedy sa z celkového triumfu radoval vo farbách Astany Talian Vincenzo Nibali, najprv zažiaril Chris Froome víťazným hetrikom a celkovo tak už má na konte štyri prvenstva. V roku 2018 uspel Geraint Thomas, vlani ho potom pri neúčasti zraneného Froomea predčil len jediný muž z pelotónu - tímový parťák Egan Bernal. Tentokrát ale majú byť v zostave všetci traja. A všetci traja tiež túžia závod znova vyhrať.

Fernández sa domnieva, že práve táto nejednota môže zohrať dôležitú úlohu. "Tento rok bude možno tým, kedy možno nebudú až tak silní. Ako hovorí jedno španielske príslovie: v rieke pri povodniach vyhráva rybár. Uvidíme. Nie som kúzelník, ale je zrejmé, že pri všetkých tých vyhláseniach sa každý z nich snaží vymedziť si svoj priestor. Froome vyhral štyrikrát a žiada rešpekt. Bernal je posledný víťaz a vyžaduje rešpekt zrovna tak. Thomas vyhral a bol druhý..." povedal Fernández talianskemu serveru Tuttobiciweb.

V zostave jeho výberu bude pozornosť upretá hlavne k dvadsaťjednaročnému Slovincovi Tadejovi Pogačarovi, ktorý sa vlani pri svojej premiére na pretekoch Grand Tours blysol celkovým tretím miestom na Vuelte. "Pripravím sa čo najlepšie a urobím všetko, čo len bude možné, ale o výsledku teraz hovoriť nebudem," vyhlásil Pogačar.

"On a Remco Evenepoel sú budúcnosťou cyklistiky," predpovedal Fernández. "Tadej je unikátny jazdec, ktorý rastie každým dňom. Ohromne rýchlo regeneruje a má neskutočnú hlavu. Jeho nohy pritom vyzerajú ako nohy nejakého žiaka. Takže aj z toho pohľadu je tu ešte obrovský priestor na zlepšenie," dodal Fernández.

Zdroj: ČTK
Foto: Profimedia

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články