Slávna stajňa reaguje na nevydarený úvod sezóny: Toto má naštartovať obrat Ferarri k lepšiemu

Slávna stajňa reaguje na nevydarený úvod sezóny: Toto má naštartovať obrat Ferarri k lepšiemu

22. 07. 2020

MARANELLO - Ferrari zareagovalo na nevydarené tri úvodné preteky novej sezóny formuly 1 zmenami v technickej sekcii, ktoré by mali priniesť efektívnejšiu prácu a rýchlejší pokrok. V tíme vznikne oddelenie pre výkonnostný vývoj, ktoré povedie Enrico Cardile.

Talianska stajňa chce čo najskôr vylepšiť svoje postavenie v Pohári konštruktérov, dvojici Sebastian Vettel, Charles Leclerc zatiaľ patrí až piate miesto.

Podľa vyhlásenia Ferrari zostanú ďalšie technické oddelenia bez zmeny. Tím starajúci sa o vývoj motora ďalej povedie Enrico Gualtieri, prácu na podvozku bude riadiť Simone Resta a Laurent Mekies zostane športovým riaditeľom.

"Pristúpili sme k zmenám v technickej časti organizácie, aby sme urýchlili návrhy a vývoj v oblasti výkonu vozidiel," uviedol šéf Ferrari Mattia Binotto.

Ferrari v úvodných troch pretekoch sezóny, ktorá odštartovala s oneskorením kvôli koronavírusu, stálo len raz na stupňoch víťazov. V úvodnej Veľkej cene Rakúska na začiatku júna sa o to postaral druhým miestom Leclerc. Na jazdecký titul šampióna F1 čaká stajňa od roku 2007, kedy triumfoval Kimi Räikkönen. Pohár konštruktérov slávna talianska stajňa naposledy získala o rok neskôr.

Zdroj: ČTK
Foto: TASR/AP/Darko Bandic

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články