Desať majstrovských titulov naraz bez zmluvy: Vettel a Hamilton musia riešiť budúcnosť

Desať majstrovských titulov naraz bez zmluvy: Vettel a Hamilton musia riešiť budúcnosť

15. 11. 2019

SAO PAULO - Už šesťnásobný svetový šampión prestížneho motoristického seriálu formula 1 Brit Lewis Hamilton verí, že už čoskoro sa dočká novej zmluvy. Dodal však, že v tomto smere "netlačí na pílu". Aktuálna dohoda 34-ročného rodáka z anglického mesta Stevenage s Mercedesom znie do konca nasledujúceho ročníka.

Pred víkendovou Veľkou cenou Brazílie v Sao Paule napriek už istému majstrovskému titulu vyhlásil, že nevidí dôvod na to, aby prestal jazdiť. "Je to krásny pocit, keď človek cíti záujem o jeho služby. Verím, že v blízkej budúcnosti otázku kontraktu doriešime," povedal Hamilton. "V tomto smere nemám konkrétne plány, ale rád by som tu ešte pár rokov zotrval," pokračoval.

"Nestresujem sa tým, že mám pred sebou už len posledný rok zmluvy. Rokovania vždy zaberú nejaký čas a to platí aj teraz," poznamenal Hamilton. Priznal tiež, že stajňu neplánuje opustiť napriek možnému odchodu šéfa Tota Wolffa. "Ak sa rozhodne odísť, bude to jeho rozhodnutie. Ja by som však bol rád, aby zostal," dodal víťaz 83 pretekov seriálu formuly 1.

Čo bude so Sebastianom Vettelom?

Nemecký jazdec F1 Sebastian Vettel neplánuje ukončiť kariéru po konci budúcoročnej sezóny, keď mu vyprší kontrakt s tímom Ferrari. Štvornásobný majster sveta by rád jazdil v efjednotke aj v ďalších rokoch. "Očakávam, že budem v seriáli pokračovať aj po budúcej sezóne," uviedol v rozhovore pre Sky.

Tridsaťdvaročný Vettel získal všetky svoje štyri majstrovské tituly so stajňou Red Bull. Do Scuderie Ferrari prišiel v roku 2015, no vo farbách talianskeho tímu na podobný úspech zatiaľ čaká. V nedeľu ho čaká v Brazílii jubilejná stá veľká cena. Do konca tohtoročného šampionátu F1 zostávajú ešte dve podujatia, pričom Vettel sa bude snažiť skončiť v prvej trojke poradia jazdcov za dvojicou z Mercedesu Lewisom Hamiltonom a Valtterim Bottasom.

V priebežnej klasifikácii mu patrí so ziskom 230 bodov piata priečka, pred ním sú aj tímový kolega Charles Leclerc (249) a Max Verstappen z Red Bullu (235).

Zdroj: SITA
Foto: SITA/AP/Darron Cummings

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články