Bora prichádza o jednu z najväčších zbraní: Majka spája sily s víťazom Tour de France

Bora prichádza o jednu z najväčších zbraní: Majka spája sily s víťazom Tour de France

19. 10. 2020

UDINE - Poľsky cyklista Rafal Majka prestúpil z nemeckého tímu Bora-Hansgrohe a nasledujúce dve sezóny bude pôsobiť v SAE-Team Emirates.

Dvojnásobný víťaz súťaže vrchárov na Tour de France (2014, 2016) bude robiť pomocníka v kopcoch tohtoročnému víťazovi najslávnejších etapových pretekov Slovincovi Tadejovi Pogačarovi. "Naša skupina vrchárov dostala s príchodom Rafala silnú podporu. Sme si istí, že okrem pomoci Tadejovi Pogačarovi sa bude môcť zamerať aj na svoje osobné ambície a dostane aj určitú voľnosť," uviedol na oficiálnej stránke stajne jej šéf Mauro Gianetti.

Tridsaťjedenročný Majka potvrdzuje svoje kvality aj na prebiehajúcom Giro d'Italia, kde figuruje po 15. etape na šiestom mieste celkového poradia. "Som veľmi šťastný, že som v tejto fáze mojej kariéry dostal takúto príležitosť. V prípade potreby budem pracovať pre Pogačara, no rovnako sa budem snažiť vypracovať si šance aj pre seba. Kde? Na pretekoch ako Tirreno-Adriatico, Okolo Švajčiarska a tiež na Vuelte, kde mám väčšinou dobrú formu. V tomto zmysle nie som typický poľský pretekár, mám rád horúčavy," povedal. Bronzový medailista z OH 2016 v Rio de Janeiro prezradil aj svoj najväčší cieľ: "Pridať k olympijskej aj medailu z majstrovstiev sveta."

Zdroj: TASR
Foto: SITA/AP/Christophe Ena

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články