Súd s hlavou dopingovej siete pokračuje: K nekalým praktikám sa priznali ďalší ľudia!

Súd s hlavou dopingovej siete pokračuje: K nekalým praktikám sa priznali ďalší ľudia!

23. 09. 2020

MNÍCHOV - V Mníchove pokračuje súdny proces s nemeckým lekárom Markom Schmidtom, ktorý bol údajne hlavou medzinárodnej dopingovej siete. Podľa agentúry DPA sa priznali k účasti na zakázaných krvných praktikách aj jeho otec a ďalší komplic.

Právny zástupca Markovho otca Ansgara Schmidta uviedol, že jeho klient sa priznal, že vedel o synových praktikách s krvným dopingom. Ďalší obžalovaný - nemenovaný zdravotník - povedal na súde, že sa v piatich prípadoch podieľal na krvných transfúziách športovcov. Už minulý týždeň sa priznala k zakázaným praktikám jedna zdravotná sestra.

Mark Schmidt čelí žalobe, že mal poskytovať športovcom naprieč viacerými odvetviami krvný doping. Polícia sieť rozbila minulý rok počas majstrovstiev sveta v severských disciplínach. V rámci operácie "Aderlass" zatkli rakúski policajti niekoľko účastníkov šampionátu, bežca na lyžiach Maxa Haukeho dokonca prichytili priamo pri transfúzii.

Ich nemeckí kolegovia zaistili Schmidta v Erfurte. Kým viacerých športovcov už odsúdili za športový doping na podmienečné či finančné tresty, Schmidt dosiaľ čakal na proces. Podľa prokuratúry čelí obžalobe za porušenie dopingových pravidiel, zneužitie liečiv a ublíženie na zdraví. V prípade dokázania viny mu hrozí až desať rokov za mrežami, tamojšie médiá však očakávajú oveľa miernejší trest.

Zdroj: TASR
Foto: Profimedia

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články