Paulína Fialková šťastná za sestru: Moje šance na majstrovstvách ešte prídu

Paulína Fialková šťastná za sestru: Moje šance na majstrovstvách ešte prídu

15. 02. 2020

ANTERSELVA - Nebyť dvoch chýb v stojke, mohla Paulína Fialková pomýšľať na premiérovú medailu z majstrovstiev sveta. Po piatkovom šprinte mala i tak dôvod na radosť, ten jej dala sestra Ivona, ktorá sa po dlhej dobe dostala do najlepšej desiatky.

Staršia zo slovenských biatlonových sestier mala dve tretiny našliapnuté na medailu, i tú najcennejšiu. V stojke však nesklopila druhý a posledný terč. "Preteky to boli dobre rozbehnuté, bude ma to mrzieť. Išla som čo to dalo, snažila som sa urobiť všetko najlepšie, ako som vedela. Bohužiaľ, mi to na tej stojke nevyšlo, dve chyby sú naozaj veľmi veľa," uviedla.

Úsmev na perách jej však vyčaril výkon sestry. Paulína o nej už veľakrát vyhlásila, že má na to bojovať s najlepšími a teraz to jej mladšia sestra potvrdila. "Som za ňu šťastná, že sa jej to konečne podarilo, pretože som vedela, že raz to musí prísť. Dnes sa budem tešiť spolu s ňou. Ja tu mám ešte nejaké ďalšie šance, takže urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som spravila pekný výsledok."

Najbližšie bude mať šancu v nedeľu v stíhacích pretekoch. Do nich vstúpi zo 16. miesta na štarte s mankom 55,3 sekundy na víťazku šprintu Martu Olsbuovú Röiselandovú z Nórska. Na tretiu Češku Luciu Charvátovú stráca už len 34 sekúnd. "Dnes som išla do posledného kola s tým, že musím urobiť maximu, nechala som tam dušu, aby to bol čo najlepší výsledok a čo najmenšia strata. Keď sa pozrieme na to, koľko mala stratu tretia, tak to nie je také strašné a uvidíme, čo sa podarí v stíhačke," dodala.

Zdroj: TASR
Foto: TASR - Michal Svítok

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články