VIDEO Bývalý šampión v maratónskom boji: Murray predviedol heroický obrat zápasu!

VIDEO Bývalý šampión v maratónskom boji: Murray predviedol heroický obrat zápasu!

02. 09. 2020

NEW YORK - Britský tenista Andy Murray predviedol v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open parádny obrat. Šampión spred ôsmich rokov z Flushing Meadows zvíťazil po vyše štyriapolhodinovej bitke nad Japoncom Jošihitom Nišiokom 4:6, 4:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 6:4.

Murraymu dlho nevychádzalo prvé podanie, robil priveľa nevynútených chýb, čo bola voda na mlyn Nišioku. Murray, ktorý vynechal úvod sezóny pre problémy s bedrovým kĺbom, však predviedol skvelý obrat. Vyhral dva tajbrejky a presadil sa aj v rozhodujúcom sete, v ktorom mal Nišioka výhodu brejku, keď viedol 3:1. "Z postupu mám veľkú radosť. Na začiatku som sa obával, aby zápas netrval príliš dlho. Po súťažnom výpadku som mal malú dušičku, či zvládnem päťsetový maratón. Po prehratých dvoch setoch som však dokázal prepnúť na vyššie obrátky a podarilo sa mi otočiť priebeh zápasu. Je to pre mňa dobré znamenie a veľké povzbudenie," povedal po heroickom výkone Murray, ktorého v 2. kole čaká pätnásty nasadený Kanaďan Felix Auger-Aliassime.

Po vyčerpávajúcom súboji Murray vyjadril nádej, že mu organizátori napriek prísnym opatreniam v súvislosti s koronavírusom umožnia ľadový kúpeľ. "Mohli by urobiť výnimku, pretože si absolútne necítim nohy. Pred začiatkom turnaja nás informovali, že ľadový kúpeľ budeme môcť využiť iba výnimočne v prípade mimoriadnych okolností," uviedol Murray, ktorý sa na turnajoch veľkej štvorky predstavil prvýkrát od vlaňajšieho Australian Open. V ňom stroskotal hneď na prvej prekážke, Španielovi Robertovi Bautistovi Agutovi podľahol 4:6, 4:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 2:6.

Zdroj: TASR
Foto: SITA/AP/Seth Wenig
Video: Youtube

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články