Po šialenom zápase sa rozdávali tresty: Neymar dostal dva zápasy, najtvrdší trest pre Kurzawu

Po šialenom zápase sa rozdávali tresty: Neymar dostal dva zápasy, najtvrdší trest pre Kurzawu

17. 09. 2020

PARÍŽ - Brazílsky futbalový útočník Neymar z Paríža St. Germain dostal za červenú kartu v nedeľňajšom zápase Ligue 1 s Olympique Marseille (0:1) dvojzápasový dištanc. Do akcie sa môže vrátiť až 27. septembra v ligovom stretnutí proti Reims.

Disciplinárna komisia v stredu riešila incidenty v najväčšom francúzskom derby, ktoré vyvrcholili v nadstavenom čase, keď prišlo ku konfliktu a rozhodca vylúčil päť hráčov. Z PSG Neymara, Layvina Kurzawu a Leandra Paredesa, z Marseille Jordana Amaviho a Benedetta. Neymar dostal červenú v 90.+9 minúte po tom, čo VAR odhalil, že dlaňou udrel Alvara Gonzaleza do zadnej časti hlavy. Ako schádzal z ihriska, odkázal rozhodcom, že tak spravil po rasistickej urážke.

Po zápase uviedol v rozhorčených príspevkoch na twitteri, že španielsky obranca ho za pomoci vulgárneho prívlastku nazval opicou. "Pozrite sa na ten rasizmus, preto som ho udrel. Ľutujem iba to, že som toho idiota netrafil do tváre. Pre VAR je ľahké ukázať moju 'agresivitu'. Teraz by som bol rád, keby ukázal rasistu. To by sa mi veľmi páčilo," uviedol Neymar.Za vyvolanie potýčky v nervóznom závere stretnutia dostal od disciplinárky najprísnejší trest zo všetkých obranca PSG Kurzawa, ktorý bude držiteľovi domáceho treble chýbať až v šiestich zápasoch. Paredesa potrestali, rovnako ako jeho spoluhráča Neymara, dvojzápasovým dištancom. Z tímu Marseille si trojzápasový dištanc odpyká Amavi a v jednom stretnutí bude pauzovať Benedetto. O trestoch pre Angela Di Mariu a Alvara Gonzaleza rozhodne disciplinárka neskôr. Oboch hráčov si pozvala na budúcotýždňové zasadnutie, aby podali vysvetlenie k incidentu, keď Di Maria údajne opľul obrancu Marseille.

Zdroj: TASR
Foto: SITA/AP/Michel Euler
 Video: YouTube

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články