Sezóna klope na dvere a problém stále pretrváva: SZĽH nevie nájsť spoločnú reč s rozhodcami

Sezóna klope na dvere a problém stále pretrváva: SZĽH nevie nájsť spoločnú reč s rozhodcami

24. 09. 2020

BRATISLAVA - Patová situácia naďalej pretrváva. Na rade je ďalšie rokovanie medzi zástupcami rozhodcov ľadového hokeja a SZĽH. Obe strany zatiaľ nenašli spoločnú reč. Všetko stroskotáva na finančných požiadavkách rozhodcov, na ktoré zväz nie je ochotný pristúpiť. Sezóna však neúprosne klope na dvere a nutné je dosiahnuť dohodu. Ďalšie rokovanie prostredníctvom videohovoru je na programe vo štvrtok, kedy SZĽH predstaví rozhodcom svoju ponuku a pokúsi sa o kompromis.

"V stredu sme poslali rozhodcom piatu ponuku s tým, že dnes budeme mať videorozhovor, kde im vysvetlíme všetky detaily. Z ich strany však platí, že majú stále rovnakú požiadavku, ktorá je pre zväz neakceptovateľná, chcú hneď 200-tisíc. My im dokážeme dať teraz 80-tisíc a na ďalší rok rovnakú sumu a zafixovať infláciu do ďalších rokov. Aj v našom záujme je, aby sa rozvíjali, ale musí to byť transparentné. Nás stoja rozhodcovia v sezóne cez milión eur na sezónu, platíme im testy, v dnešnej kondícii viac urobiť nevieme. Verím, že naša diskusia bude konštruktívna, aby slovenský hokej netrpel a nech sa môžeme venovať všetci tomu, čo slovenský hokej potrebuje," povedal Ivan Pulkert, generálny sekretár SZĽH.

Šatan verí, že sa zväz s rozhodcami dohodne, chýba mu však lepšia komunikácia z ich strany. Je však možný aj opačný scenár, preto už zväz kontaktoval aj rozhodcov zo zahraničia. "V iných krajinách štandardne rozhodcov platia kluby, u nás je to zväz, pretože tak uľahčujeme život klubom. Je veľmi nevhodný čas na štrajk, navyše chýba aj konštruktívna debata z ich strany ako riešiť problém. Ale verím, že nájdeme nejakú dohodu, a že problémom hokeja nebudú rozhodcovia. Chceme preto nastaviť financovanie na niekoľko rokov."

Zdroj: TASR, športky
Foto: TASR - Martin Baumann

Športky TV

Viac z TV

Súvisiace články